March 10, 2010

begin again!

siz şu aşağıdakilerle oyalanırken ben de burayı koyduğum isme layık şekilde nasıl doldururum diye düşünedurayım.

ilk olarak, beni bu yaşımda ağlayarak kırlara koşmaya sevkeden finn andrews bey'fendi. çok sevdiğim bi arkadaşım geçenlerde şunu sordu "neden kimse kalender değil artık?". telefonu kapatıp düşündüm, kalenderlik hepimize iyi gelebilirdi ki o arada ve sanırım tam zamanında the veils kalkıp istanbul'a geldi. singer-songwriter deyince genelde irkilsem de finn andrews'un arasına ağaçlar, yağmurlar, yıldızlar falan girmiş olan hassas dünyası aklımı başımdan aldı. bernard butler'ın parmağı olmasa ayrıca şaşardım.


geçen senenin kazancı ve bahsi geçen kalenderlikle pek de alakası olmayan the big pink de ingiliz kontenjanını doldurdu bi nevi. beatles'a "they're a bunch of pussies" demiş olmaları mı kalbimi çeldi bilemiyorum ama gece çıkması gibi, deri giymek falan gibi, kalbin kırılmış ama artık umrunda değilmiş gibi. havalı, çok havalı.


ve de 5buçuk dakikayı gümbür gümbür doldurdukları ve koşma isteği yarattıkları için editors-papillon. bazen müzik dinlerken sıkıntıdan örgü örmeye başlamadığımız için müteşekkir olmamız gerekiyor.

1 comment:

  1. google translate'ten tokat gibi çeviri ahahahha! Kahire mi?
    'first, to break me in tears this age to run my sevkeden finn andrews bey'fendi. I like to ask a bi friend of mine recently, "why someone is no longer carefree?". phone off and then I thought, philosophy to all of us together and I think that it would be good in time came to Cairo and The Veils up. singer-songwriter also often startled when I finn andrews'un between the trees, rain, the stars have entered something that was precisely the world of my mind I get from my head. also I'd be surprised if it were not bernard Butler's fingers.'

    ReplyDelete