February 3, 2011

mutsuz mandalina

evi ağaçlandırma çalışmalarımız kapsamında atatürk orman çiftliği'nin fidanlığına gittik geçenlerde, bi miktar ağaç, ev bitkisi falan aldık, bu camın içinde duran da süs mandalinası. kumkuat da diyorlar, meyvesi pek hoş oluyormuş. aldığımızda bi tane yeşil meyve vardı dalında. artık yok. hangimizin elinde kaldığını hatırlamıyorum.

gene sayfalarca forum yazısı okudum, neticede en büyük derdinin güneş almak olduğuna kanaat getirdim. hava güneşli olunca dışarı taşıyorum. gene de evdeki mutsuz bitki kervanının bi üyesi. kuruttuğumuz ev kızı mazıyla yanyana durup bütün gün surat asıyorlar. gece evin sessizliğinde yaprak dökme sesini duydum yemin ederim. PIT. bahar gelince herşey düzelir diye umuyorum. hepimizin gen havuzunda var bence bahardan medet ummak, bende biraz şiddetli tezahür ediyor. (herkesler meleksi, ben medetli tezahür. yarabbi.)

ankara'da fidan, süs bitkisi falan peşine düşenler için bir de tarım ve köyişleri'nin bir fidanlığı var, çiftlik civarında o da. ben arabada giderken anca camdan bakan biri olduğum için yolu tarif edemeyeceğim. ama çok çeşit, uygun fiyat ve çok yardımcı bi abi var. en sonunda arabaya puzzle gibi yerleştirip ağaçları, yolcu ediyor.

1 comment:

  1. koko'yu ağzındaki küçük bir mandalinayı, terrastan aşağı tükürürken görmüşler. tatlı olacağını düşündü herhal. yazık.

    ReplyDelete