February 1, 2011

the veils geliyor!

neden daha meşhur değiller kategorisinden the veils istanbul'a geri geliyor. şurdan bakabilirsiniz, bilet fiyatı, yer, saat ve saire. artı24 değil, hasbelkader nike sponsormuş.

"karizmatik finn andrews liderliğinde" demişler tanıtım bülteninde, ben olsam sarsak, sosyal olarak tuhaf, saçma bi şekilde ince ve uzun, nedense utangaç ama son on yılın en iyi söz yazarlarından, en kendine has vokali, ne şahane sesi derdim. mütevazi derdim mesela ama mütevazi uzun zamandır iltifat olarak kullanılmıyor bu topraklarda.

bi de video koymuşlar, advice for young mothers to be, ben olsam koymazdım, bizde bile daha iyi videoları var geçen sene konserde çekilmiş. bi röportajında anlatıyordu finn andrews, büyük plak şirketleriyle anlaşmak istemeyiz, çünkü istediğimiz gibi yapmak istiyoruz bu işi ama bağımsız kalınca da çok utanç verici videolar çekmek zorunda kalıyoruz parasızlıktan diye. dalga geçerek. çekmesinler, finn andrews sahnede daha güzel, sağa sola yalpalarken, orası burası bantlanmış gitarıyla, grubun geri kalanı ara vermişken tek başına sahnede britney spears söylerken, kimsenin gülmediği bi espri yapıp akabinde utanırken.

albümü yatıp kalkıp dinlemekteydim zaten ama o konserden sonra bi şey oldu, halen tam ifade edemiyorum. müziğin bu kadar gerçek bi halini ilk defa gördüm, sanırım o fena çarptı. sonra yıldızlar kesişti, karma çalıştı ve hayatım değişti. o konser bi mihenk taşıdır hayatımda, 31. doğumgünümdü, bu sene de sevgilililer gününe denk geliyor nerdeyse. başka türlü olamazdı zaten.

vokal az duyuluyor ama ne demek istediğimi anlatıyor.

No comments:

Post a Comment