July 16, 2011

pyrotech

eviniz yansa kaçarken yanınıza ne alırsınız? theburninghouse süper bi fikir olmuş, girip kendi yığınınızı da post edebiliyorsunuz. kediler, köpekler, ilk oyuncak ayınız, eski fotoğraflar, telefon, laptop. anısı olan şeyleri mi kurtarırdınız, işe yarayacak şeyleri mi?
ev gerçekten yanıyor olsa herhalde kediyi köpeği alıp don gömlek dışarı koşardım ama bi post da ben yollayacağım theburninghouse'a, kıymetli şeylerimi yanyana dizip.
ilk aklıma gelen de ali güven sandaletlerim, çok güzel oldukları için ya da ali güven artık hayatta olmadığı için değil. hatta ali güven'i bana sandalet yapması için ikna etmeye çalışırken ömrümden bi on sene gittiği için de değil. belki başka bi sefer yazarım. ışıklar içinde yatsın, tanıdığıma sevindiğim üç-beş kişiden biriydi.

benim gibi yanyana dizilmiş şeylere bakmaktan hoşlanıyorsanız eğer, şuraya buyrun. kardeşim Z. hafifçe otistik olduğumu söyledi geçenlerde. bence durum daha vahim, playlistinde toplam 38500 suede ve placebo şarkısı barındıran ama shuffle'da sürekli bunlar çalınca şaşıran biriyim ben. hayatımın uzun yıllarını itunes'la kavga ederek, ipod'uma atar yaparak geçirdim. Z. aynı zamanda pasif-agresif olduğumu ve cinsiyet kromozomlarımın son anda bu şekilde dizildiğini de söylüyor. kardeşimin benimle ilgili çok akademik başka bi araştırması içinse şuraya buyrun.
giderken morrissey-suedehead çalıyor. koko koltukta, kedi koltuğun altında uyuyor. hava serinleyince intikam için geri dönecekler.

içimde bi sıkıntı var günlerdir. hadi bakalım.

1 comment:

  1. sıkma canını, yap güzel bir limonata; içine de nane yaprağı at.

    derya baykal tavsiyesi gibi oldu ama, sıcak da yeterince can sıkıntısı yaratabiliyor bazen.

    ReplyDelete