September 24, 2011

manavgat'a yerleşmek

kocam sabah kalkıp dün gece gördüğü rüyayı anlattı. bunun romantik bi durum olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz, akabinde türlü numarayla beni açma ve simit almaya yolladı. ben kapıdan çıkarken "anneciğim olsa çorba yapar, başımda beklerdi. annem canım annem" diye söyleniyordu. annesine yıllarca bununla uğraştığı için çok saygı duyuyorum gerçekten.
herneyse, rüyasında red hot chili peppers'dan flea varmış. flea manavgat'ta yaşıyormuş, manavgat'a istanbul'dan gelmiş, istanbul'a dönmeyi düşünmüyormuş çünkü o şehir kalbini kırmış. kocama da bi öğüt vermiş: "hayatta ne yaparsan yap, ciddiyetle yap" diye. flea'nın çok iyi türkçe konuştuğunu da ekleyip battaniyeye sarıldı, şu anda horhor uyuyor.

neden flea yerine john frusciante fotoğrafı var peki? çünkü red hot chili peppers'la ilgili tek enteresan şey john frusciante. kocamın akşamdan kalmalığı kadar müzik zevki de pek çekilir gibi değildir. bi de çok biyeniyorum ben, frusciante eveth.

gene ayrılmış gruptan, oysa onun gitar çaldığı albümler en güzel albümleriydi. ya da bana öyle geliyor, bilmiyorum. frusciante'yi depresyonları, eroin vaziyetleri, yeniden doğuşu, ünlü olmakla ilgili fikirleriyle falan her daim ilginç buldum. biraz önce gugıllarken balık burcu olduğunu farkettim, kendine zarar vermenin kitabını yazıp en sonunda yanan evinden kendisi de yanarak don gömlek kaçmayı nasılsa başaran bi adamın başka bi burçtan olmasına imkan yoktu zaten. (hey allahım, neden sadece müzikten bahsedemiyorum da işin içine illa ki kendini kesmek, horoskop falan da giriyor ve hatta müzikten hiç bahsetmiyorum?)

televizyonda rick stein var, malezya'da korkunç çorbalar içiyor, kocam the hangover barbarian uyuyor, dün gece eve dönerken polisler taksiyi durdurup gözümüze fener tuttu. "aradığınız bombacı eminim saat 3'te içmekten dönüyodur" demek istedim, demedim, gözüme ışık giriyordu, bi de hızla sağa sola salladı adam feneri, hamamböceği gibi büzüldüm arka koltukta. neyse, televizyonu kapattım, sevdiğim tek red hot chili peppers şarkısını açtım. başım ağrıyor.

No comments:

Post a Comment