September 30, 2011

sarı köpek mutluluğu

yetti artık, en ucuz singer dikiş makinasını alacağım ben. koko'mun neyi eksik? tüyü eksik aslında, az tüy yüzünden tasması bi takım deri pıtraklarına sebebiyet veriyor, bu yüzden bi süredir anadan doğma geziyor evde. bütün safkan köpeklerin bi takım problemleri var, bazılarında kalp hastalıkları, kalça çıkığı falanken bizim şansımıza deri hastalıkları düştü. bi ara bütün sol yanağı mercimek gibi pıtır pıtır bişeylerle kaplıydı. havalar soğudukça azalıyorlar allahtan. ama tabi havaların soğumasıyla ev içi üşümeleri, üzerine battaniye çekmeler falan başlıyor. ne anlamamız gerekiyor yani bütün bunlardan; hayat, genler karıştıkça güzel, aynı gen havuzunda debelenip durmanın neticeleri acıklı oluyor, bakınız ingiliz kraliyet ailesi, bakınız sivilceli köpekler.

imajı şurdan aparttım. güzel evler, yemekler, bilumum kızsal domestik şeyler. kızın blogunu görünce yazın ingiliz bi teyzeye "dolmades değil onlar dolma" diye şarlamam geldi aklıma. o anda bulunduğumuz noktayla dolmades arasında üçbin meridyen falan vardı. ayrıca bu da benim kültürel hassasiyetim.

neyse, bi dikiş makinası almak istiyorum, paşabahçe'de 75 liraya masa örtüsü gördüm, olacak işler değil bunlar. gerçi bikaç sokak aşağıdaki japon pazarında 5 liraya leke tutmayan naylon masa örtüleri var ama onları serince de blog evi gibi olmuyor ev. yani asla böyle sarı mutlu köpekli ve fiyonklu bi hayatım olmayacak farkındayım ama en azından kendime masa örtüsü dikebilirim. şimdi gidip koko'nun göz damlasını sıkmam gerekiyor, urla'da bahçeden mikrop kapmış gene, yeşil çapaklar var gözlerinde. flamingo besleseydik bu kadar problem yaşamazdık yemin ederim.

No comments:

Post a Comment