October 16, 2011

für lump


biz henüz bu hale gelmedik ama picasso olsaydım çok da umrumda olmazdı, masaya bi tabak da köpek için koyardım. picasso olsaydım, hep donla dolaşsaydım.
picasso'nun dachshundunun (dundududunununun) adı lump'muş, muş çünkü almanca okuyormuşuz lump'u, kereta, hergele falan gibi bi manaya geliyor.
lump'un bizzat kendi şahsına armağan tabağı var. o aralar beslediği bi afgan tazısı ve bi adet keçiye de böyle şeyler yapmış mıdır bilmiyorum.


bu da lump'un hepimize daha tanıdık bi hali. galiba ikea'da bile satılıyor, hem de çerçeveli merçeveli. anında "aa bundan dövme olur" diye düşündüm ama hipsterlar onu da yapmışlar. orijinal dövme fikri ve yeri konusunda çok sıkıntıdayım, kıvanç tatlıtuğ'un "only allah can judge me!!!" dövmesini gördüğümden beri bu konuda kafam durdu. ünlemleri ben koymadım, dövmenin kendisinde var. !!11!!1
ay neyse, belki yarın daha manalı bişeylerden bahsederim, gideyim şimdi. çok heyecanlı bi kitap okuyorum, daha ne olduğumu anlamadan katil yeni evlileri çatır çatır kesmeye başladı. çok beğendim.


2 comments:

  1. ilk fotografta arkada o sıralar afrika'dan ve uzakdoğu'dan topladığı heykeller filan var, cok heyecanlandım bi an görünce.

    ReplyDelete
  2. ben de aynı fotoğrafta sağdaki kauçuğu görünce heyecanlandım, picasso'yla tek ortak noktamız o kauçuk olabilir.

    ReplyDelete