November 27, 2011

french fry


kuzenimin kedisi french fry ölmüş dün. 1995 doğumlu olduğunu tahmin ediyorlardı. barınaktan alınma, son derece nalet bi kızdı kendisi. kuzenimin yaşadığı yerde barınak hayvanlarının sahiplendirilmesi için standart bi süre var, o arada kimse almazsa uyutuluyorlar. french fry son dakikada uyutulmaktan yırtmış, azıcık tanıyorsam kuzenimi, zaten doğrudan "bunların vakti kalmadı" reyonuna gitmiştir kedi almak için.
son 3 yıldır diabeti de varmış, kuzenim insülin vuruyormuş. bi süredir de tümör mümör, ağrı kesiciler, durum pek fenaydı. dünyanın en berbat hislerinden biri kedi köpek kaybetmek, ben payıma düşenden fazlasını kaybettim gibi geliyor son yıllarda.

kuzenim cennete inanır, bu durumda french fry şu anda ağrısız sızısız, çimenlerde koşup yuvarlanıyordur. ben de hep kıçıyla patisiyle nasıl becerdiyse kıllı adamları bilgisayara wallpaper yapan şişman kedi olarak hatırlayacağım çocuğu.

2 comments:

  1. iletiyi ilk açtığımda bilgisayardaki duvar kağıdını fark edip yazının sonunda küçük dilimi yuttum! :O

    ReplyDelete
  2. Ohoo bu bir şey mi? Bence Bastet hepiniz hakkında gizli dosyalar hazırlıyor, aniden biri odaya gelince de candy crush oynarmış gibi yapıyor :)

    ReplyDelete