February 26, 2012

metro turizm

metro turizm türkiye'nin en çok kaza yapan otobüs şirketidir. bi ara açıklanmıştı, keşke bulabilsem de kaynak göstersem. ama siz beni dinleyin, istatistiksel olarak osman turizm'le bile evinize sağlimen ulaşma ihtimaliniz daha yüksek.

ben ulusoy otobüsünde genç bi kızın orta yaşlı bi kadına uçan tekme atıp otobüsten aşağı yuvarladığını da gördüm, varan'da önümde oturan kadının kafası kucağımda, saçları ağzımda seyahat ettiğim de oldu. ama metro bambaşka, haberlerde ne zaman devrilmiş otobüs görsem "kesin metro" diyorum, kocam the barbarian çok etkileniyor bilmemden.

metro turizm'in sahibi önce kokain mokain diye düştü gazetelere, şimdi de organize suç örgütü kurmaktan göz altına alınmış. bunları bilmeye hakkımız var, ayrıca kaza yaptıklarında firma adı kapatılmasın, onu da bilmeye hakkımız olmalı.

web sayfalarında sloganları "yolculuğunuzun başladığı yer burası", nerde biteceğinin hiç garantisi yok.

2 comments:

  1. İzmir Bergama'da başka firmanın gara girmesine bile izin vermiyorlardı.

    Bir Cuma akşamı koridora konulan plastik tabure üzerinde İzmir'e yolculuk yaptığımdan beri binmedim.

    ReplyDelete
  2. bi ara urfa cesur'a çok bindim, bi seferinde evden kaçtığımı sanıp ortalığı ayağa kaldırmaları dışında gayet güzel yolculuklardı. yani urfa cesur'a binip evden kaçmadığımı anlatmaya çalışırım ama gene de metro'ya binmem.

    ReplyDelete