November 23, 2012

yeni romantik

laura marling 1990 doğumluymuş, ve ona rağmen 22 yaşında. bana 90'lar bundan on sene öncesiymiş gibi geliyor, düzeltemiyorum bunu.

neyse ben televizyonda, later with jools holland'da şarkı söylerken gördüm geçen gece, barbar kocam da havaalanında "ne güzel şarkı bu" diye peşine düşmüş. hayatımıza böyle girdi. albümlerini arıyorum çaresizce.

laura marling'in bi mercury ödülü, bi adet de brit award'ı varmış, mumford&sons'ın marcus mumford'ıyla flört etmişler, şimdi arkadaşlarmış. mumford&sons ile karşılaştırınca bu kızın anlatacağı çok daha fazla şey var.

daha önce türkiye'ye geldi mi bilmiyorum, umarım bi yerlerde yakalarız, çok beğendim. aşağıdaki videoda 17 yaşlarında falanmış. o aralar konser vereceği kulübe almamışlar yaşı tutmadığı için, o da kulübün önünde, sokakta vermiş konserini. şarkıda aşktan, acıdan, ikisinin hep birarada olmasından, kafa karışıklığından, annesine dönüşmekten falan bahsediyor. kendinizi annenize dönüşürken yakaladınız mı hiç? ben yakalıyorum bazen, ne acayip.

8 comments:

 1. Kar yağarken camın önüne çöktüğümde fonda çalsın bu abla.
  Çocuk.
  Luna Lovegood'umsu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. luna lovegood'u şarkıcı sanıp yutup'ladım, hüsran oldu. her şeye burnumu sokarım, harry potter o şeylerden olamadı bi türlü, ne acayip.

   Delete
 2. unutkanlığım haricinde daha henüz yakaladıklarım yok ama bu sıralar sahnede annemin, anneanneme kızıp kızıp aynılarını kendi yapması oyunu var ki her gün doyamadan izliyoruz!! o.O

  ReplyDelete
  Replies
  1. ahhahhaa :) yaaa di mi, önce annelerimiz kendi annelerine benziyor, haklısın bak. nasıl bi zincir bu allahım?!

   Delete
 3. tam da yeni bir ses ararken bugünlerde, ne iyi geldi bu!
  anneme bugünlerde çok benzetiyorum kendimi ve korkuyorum bundan.. ergenliğin o acımasız eleştiri döneminden sonra hele..

  ReplyDelete
  Replies
  1. şimdi durup ergenliğin o acımasız eleştiri dönemini düşününce annemin ne kadar genç olduğunu anlayıp üzülüyorum. ben de çok benzetmeye başladım kendimi anneme. daha doğrusu bazen bi şey yapıyorum, sonra dehşetle farkediyorum benzerliği.

   Delete
 4. Replies
  1. enki'aanım, sen beni bi arasan keşke. karı-koca yoksunuz ortalıkta.

   Delete