November 18, 2013

Gandalf Geldi!

Yeni Zelanda'dan kart geldi, bu ön tarafı, çeşitli çılgın aktiviteler.


Esas hazine arkasında, Hobbit serisinden Gandalf'lı pul! Ne sevindim anlatamam, ikinci film gelse de gitsek. Pullara şurdan bakabilirsiniz, yeni seri de çıkmış.


14 comments:

 1. GANDALF MI GELDİ O_O Ahahaha :D Başlığa bakıp heyecanlanmam.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Heheheh boş yere gaz veren haber başlığı yazmışım hakikaten :D

   Delete
 2. Yazısı da ne güzelmiş.
  Çok kıskanıyorum.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben de beğeniyorum çok elyazısıyla yazanları, pek kibar :)

   Delete
 3. çok inançlıyım yarın bana da gelecek... o kart buraya gelecek ülen! :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bugünkü içe doğma performansınla getirtirsin sen o kartı, çok inanıyorum buna :D

   Delete
  2. senin kart gelmedi ama başka zarf geldi... iki kolon oynadım o yüzden şans topunu, biri garanti! :))

   Delete
  3. ay kaybolmamıştır umarım, atalı da oldu sanki bayağı. neyse şans topundan gelecek parayla posta sistemi kurarız, garantiye alırız kartları :)

   Delete
 4. Offfff müthiş bir pul çok etkilendim, henüz dün gece ben de filateli.gov.tr 'den ilk defa kart ile pul alışverişi yaptım, açıkcası sistem bana biraz güvensizmiş gibi geldi, dandik bir güvenlik rakamı girdim, bilgiler vs. alışı tamamlamış oldum, onay maili geldi ,pullar postaya verilecek diye. Merakla bekliyorum. Ama aldıklarımı çok sevdim. Mesela; 13: İstanbul Bianeli, İzmir İktisad Kongresi ve Yıldız Teknik'in 100. yılı için hazırlanan pullar var :) Hiç biri bir Gandalf olamaz ama beni heyecanlandırdılar.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben bir yıldır filateli.gov.tr'den alıyorum pulları, site hiç güven vermiyor haklısın :) Ama hiç sorun yaşamadım, gelmesi biraz uzun sürse de eksiksiz ve güzelce paketlenmiş olarak geliyor. 10-15 günü bulabilir eline geçmesi, endişelenme beklerken :)
   Ben de en son bol miktarda Bienal ve Yıldız Teknik pulu aldım, bir de kuşlu bir seri var Dünya Çevre Günü diye, onu beğeniyorum, yuvarlak pullar, pek iltifat alıyorlar yabancı pul meraklılarından :)
   Daha fazla Hobbit için Yeni Zelanda'dan kart bekleyeceğiz mecburen, kader kısmet :D

   Delete
 5. Ahh çok sevindim deneyiminin olmasına, aynı pullara denk gelmiş olmak da hoş olmuş, madem geç gelecek iyisi mi geldikten sonra kart gönderim talebinde bulunayım. Evet Dünya Çevre Günü'nünü görmüştüm, onu bir sonraya bıraktım, Bienal'e verdim hakkımı. O zaman sana İstanbul'dan bol kalp ve iyi hafta dilekleri gönderiyorum ^^

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bilmukabele efendim, burdan da kalpler ve iyi dilekler :)

   Delete
 6. Hımmmm benim gibi pul delisine göstermek pek iyi olmadı ama neyse:) Gandalf'ı seviyorum. O giyimi, sakalları, bakışları ve bilgeliği ile idolüm. Keşke daha önceleri tanışmış olsaydık kendisiyle. Neden insanların güzel yazıları var ki, ya da yazmayı bu yaşta bile hala beceremeyen bir ben miyim acaba? Yeni zelanda çılgın bir yermiş bir de onu kavradım bu yazıdan ben:) Pul koleksiyonumu(3 dolu defter ve çook eskiler de vardı içinde) çalan haine de sövüyorum bir kez daha. İlkokuldan beri sövdüğümü varsayarsak benden başka kimseden bu derece ilgi görmediğini söyleyebiliriz herhalde:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. O pul hırsızının topladığı kötü karmayı kimse toplamadı bence şu hayatta :)
   Gandalf'ı Ian McKellen'dan başkası oynasaydı bu kadar beğenmezdim belki, artık ikisini birbirinden ayıramıyorum zaten kafamda.
   Güzel yazı defteri alalım, yeniden başlayalım çalışmaya :) Ayyy divit mivit, mürekkep ne fenaydı yahu o yazı dersleri, gömmüşüm bilinçaltıma, geri geldi bir anda :D

   Delete