September 27, 2014

(13) En Sevdiğim Yazar-lar!


Gabriel Garcia Marquez. Çünkü kimse onun anlattığı gibi hikaye anlatamıyor.Edgar Allan Poe. Çünkü karanlığın, melankolinin, içli gözyaşlarının, korkudan karanlıkta tuvalete gidememelerin babası.Roald Dahl. Çünkü "En önemlisi, etrafındaki dünyayı pırıldayan gözlerle seyret, çünkü en büyük gizemler her zaman en olmayacak yerlerde saklıdır. Sihre inanmayanlar, onu asla bulamayacaklar."

16 comments:

 1. Edgar senin olsun, diğer ikisini paylaşalım :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olur :D Ben Edgar'la oturur dertli dertli içerim, "Her şey rüya içinde rüya Edgarcığım, çok haklısın" diye sırtını patpatlarım.

   Delete
  2. Ben de gelir siz içerken "Annabel Lee" şiirini okuyup kaçarım, belki bir fırt alırım içkinizden ama seninkinden Edgarınkine dokunmam, ne olur ne olmaz :)

   Delete
  3. Tersi pismiş Edgar'ın :) Yalnız bir daha düşündüm ben, sana sihirli mutluluklar, bana dert düştü bu anlaşmada, çekilecek çilem varmış :D

   Delete
  4. Eeee bana da Roald mı kaldı ??? :(( Çarlinin çikalatalarını yirim ben de :D marquez <3

   Delete
  5. Valla bilmiyorum, ben Edgar'lan elele uçuruma doğru gidiyorum. Siz Leylak Dalı'yla aranızda anlaşın :)

   Delete
 2. roald dahl benceeeee yaaaaa. matilda ve carlileri ben yazmak isterdiim :)

  ReplyDelete
 3. Çok güzel yazmışsın, ne tatlısın:) Ortak beğenilerin, sevmelerin olması ne güzel, mutlu edici. Poe okumayalı çok uzun zaman oldu. O tırstığım zamanlar geldi aklıma ve inatla okumalarım. Daha kim bilir ne çok okumadığım hikayesi var. Bende kaç gündür erteliyorum bari bugün artık yazayım. Bizim burada biraz durumlar karışık yazarım bi ara o yüzden kafa da karışık toparlamam zaman alıyor her zamanki gibi:)
  Sevgiler

  ReplyDelete
  Replies
  1. Reca ederim, o senin tatlılığın :D İthaki Yayınları basmıştı bütün hikayelerini 4-5 kitap olarak, yanyana dizince rafa, Poe'nun portresi çıkıyor. Bende de yarısı var, bir göz, biraz alın falan :) Bir arkadaşımla ortak almıştık, öbürü gözü onda kaldı.
   Neler oluyor orda?

   Delete
 4. 'Boy' bende. Iade edeyim, baska ne vardi?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bilmem ki :) Şu beğendiğin sukulentten ister misin?

   Delete
 5. Roald Dahl'ın çok hoş çocuk kitapları olmasının yanında tamamen yetişkinlere yönelik çocuklara asla uygun olmayan kitapları da vardır. Tabii ki Dahl istediği gibi yazmakta özgür. Mesele, kitapçıların bu eserleri de çocuk reyonuna yerleştirmesinde. "Charlie'nin Çikolata Fabrikası"nın yanında "Amcam Oswald" ...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aaa ben çocuk kitaplarını da yetişkin hikayelerini de kazık kadarken okudum, hiç böyle düşünmemiştim :) Umarım Oswald'ın maceraları yüzünden ruhu örselenen çocuk olmamıştır.

   Delete
  2. Amcam Oswald'a bayiliyorum! Tam da bunu yazmak icin gelmistim :D (gidiyorum)

   Delete