April 11, 2015

Kingdoms Rise, Kingdoms Fall

"U2 neden bir zamanlar harikaydı?" sorusunun en kısa cevabı bu aşağıdaki olabilir.

10 comments:

 1. https://www.youtube.com/watch?v=QOf9AdYlJKA bi de bu olabilir belkisi:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ah evet!
   U2 bi kangren haline geldi bende, o kadar azılı hayranıydım ki son dönemleri çok acı veriyor :) Bono'ya denmedik laf kalmadı bu blogun tozlu sayfalarında, zaman zaman "güdük" olarak bahsi geçen şahıs, Bono Efendi.
   Dönüp eski albümleri dinliyorum ara ara. 2015'ten 1983'ü çıkardım, ulaştığım rakam çok sinirlerimi bozdu. Ben ergenken Led Zeppelin bana nasıl geliyorsa şimdiki ergenlere de U2 öyle geliyor demek ki off.

   Delete
  2. Led Zeppelin'e ergen grubu yaftası mı var orda? Duymamış olayım :O

   Delete
  3. Ay olur mu hiç! Ben çok dinlerdim ergenken, bana böyle yüzyıllar öncesinden bir grup gibi gelirdi, meğerse 20 yıllık falanmış şarkılar ben dinlerken. Şimdiki ergenlere de 80'ler-90'lar böyle geliyor herhalde demek istedim :)
   Estağfurullah :D

   Delete
 2. Şaka bir yana, U2 için söylediğin şeyleri, ben de Bon Jovi için düşünüyorum. Eskiden gayet rock'n roll ve old school takılırken, son dönemlerinde baya baya piyasa grubu oldular ve yaptıkları için kalitesi çok değişti. Bunun tam tersi örneği kim diye sorarsan, tereddütsüz Whitesnake derim herhalde, bu tarz müzik yapanlar arasında...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jon Bon Jovi saçlarını kestirdikten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı :) Ben severim pop müzik, ben bile tahammül edemiyorum o It's my life'lara falan. Whitesnake filan barbar kocamın uzmanlık alanına giriyor, zaten biz evde hala 1984 gibiymiş gibi müzik dinliyoruz :D

   Delete
 3. Bono da ailenin gözbebeği olup sonrada cozutan züppe tiplere benzemiyor mu ? 80-90'larda herkesin delisi olduğu adam 2000'lerde resmen yerin on kat altına girdi. Üstü başı siyaset kokuyor. Kahkahaları basıyor.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Benziyor, kifayetsiz muhteris. Keşke emekli olsa da gündemimizden çıksa.

   Delete
  2. Madonna ve Bono'nun emekli olmasını inan ben de istiyorum çünkü güzel anıların (hatta bendeki en güzel anıların) üzerini balçıkla sıvamaktan başka bişi yapmıyorlar 10 yıldır.

   Delete
  3. Of evet. Biraz önce eve yürüyordum, hava da nasıl güzel, insanın şarkı söyleyesi geliyor. Aklıma ilk gelen şarkı Who's Gonna Ride Your Wild Horses oldu, bu yüzden daha da çok bozuluyorum güdüğe.
   Çok Madonnacı arkadaşlarım bu yeni albümden birkaç şarkı beğendiler, ben dinlemedim hala tamamını. Yalnız bu 9gag gibi ortamlarda Madonna'nın 80'lerden kalma fotoğraflarını paylaşıp "Vay anasını, Madonna taş gibiymiş" yazmaya başladı ergenler, yıllar çok acımasız gerçekten :D

   Delete