May 4, 2015

Sonikli Panikli Mim

Güzel gözlerine kurban olduğum Sonik Hanımcığım mim yapıp beni mimlemiş, mimlemese de yapacaktım, gözümü karartmıştım. Bu hafta da böyle başlasın, siz de yapsanıza, ne güzel olur.

1- Bilgisayarının masaüstü görüntüsü nedir?


Üç senedir falan böyle duruyor, çok derli toplu biri değilim.

2- Bir kafeye girdiğinde genellikle ne sipariş edersin?

Çeşitli kahveler, su.

3- Google'da aradığın en son şey?

Renkli saçlara baktım; maviler, yeşiller, pembeler. 2 sene sonra ilk defa berbere gitmeye niyetliyim bugün. Maviyi falan pek bilemiyorum, bir dükkanda bir ay bile durmayan Emre'nin peşinde Aydınlıkevler'e gideceğim, canı ne isterse onu yapar, itiraz etmeyi düşünmüyorum.

4- Mesajlaştığın veya konuştuğun en son insan kim?

En son sarıkafa ve N. ile mesajlaştım, çarşamba günü Selahattin Demirtaş bizim okula geliyormuş, akabinde de stadyumda devrim yazılacak. En son da dün gece barbar kocamla konuştum, yatağa ipad'le girmeme hakaret etti, günde anca 3 sayfa kitap okuyabiliyormuşum.

5- Tiyatroya en son ne zaman gittin?

Zaten çok tiyatroya giden biri değilim, en son Ada istiyor diye bir amatör tiyatroya gittik, allah düşmanıma vermesin öyle bir ızdırabı. Adacığım, Cemal Süreya'nın hayatıyla ilgili diye görmek istedi oyunu; beni duvar kenarına oturttular, kaçamadım da. En son ne zaman bu kadar yeteneksiz iki oyuncu gördüm bilmiyorum. Çıkışta da sarhoş bir adam musallat oldu, tüy dikti her şeyin üzerine.

6- Sinemaya en son ne zaman gittin?

Galiba en son Nightcrawler'a gittim, Başka Sinema seansında. Ve aylar oluyor. Dün Ada ve anası evde Matrix izlemeye başlamıştı, ilk filmi izledim onlarla.

7- Hangi diziyi herkes izlemeli?

Breaking Bad'i herkes izlemeli. Hiç düşünmedim, aklıma ilk bu geldi.

8- Seni en çok ne çıldırtır?

Ay bir sürü şey çok çıldırtıyor, en son şuna çok sinirlendim. Belki 10 saniye bile sürmemiş bu üç karenin çekilmesi, gördüğümüz her şey yanlış. Her şey.


9- Ne zaman uyanırsın?

Bıraksalar çok geç yatıp çok geç kalkıyorum ama köpek milletinin sabah enerjisi yüzünden sabahları 8-8:30'da kalkmış oluyorum. Özellikle Kudi, her sabah törenlerle kutluyor yataktan çıkmamı.

10- İnternette ilk adın?

Bir süre kendi adımı kullandıktan sonra Fermina Daza'ya yapıştım ya da bu ismi kendime yapıştırdım, zaten çok başarısızım isim bulma konusunda.

11- Favori emojin nedir?

Tuzki'yi seviyorum.


Ama bir zamanların en sevdiğim suratı şuydu:


12- Kedi mi köpek mi?

Bütün köpekler ve bazı kediler.

13- En son ne tür müzik dinledin?

Dün arkadaşım N., İranlı üç kardeş dinletti, unutmuşum isimlerini, enstrümantaldi ve güzeldi. Şimdi radyo açarım, sadece barok çalan bir kanal, Radyo Eksen ve Radyo Alaturka arasında kararsızım.

14- Kuzey mi güney mi?

Güney. Çünkü daha sıcak olur?
Bilmiyorum.

15- İstanbul ile ilgili en sevmediğin şey?

İstanbul'da yaşamadığım için cevabım çok önemli değil bence. İstanbul'da kısa süreli turist olmak güzel, başka da iyi bir şey gelmiyor aklıma.

Ankara'ya uyarlayacaksam da eziyetin formulü çok açık, bir İ., bir Melih, bir de Gökçek. Meh meh meh, hiç komik olmadı.

16- İstanbul'da sevdiğin üç semt?

Bir sorun, acaba ben üç semt sayabiliyor muyum İstanbul'da? Boğaz güzel.

17- Kafanda genel olarak ne olur?

Sorular. Bir türlü verilemeyen kararlar.

18- Komedi mi dram mı?

Hayatta mı, filmlerde mi?
İkisinden de bıkmış olabilirim.

19- Çay mı kahve mi?

Kahve. Bazen çay.

20- Bu soruları cevaplamadan önce ne yapıyordun?

Kahve yapmak için su ısıtıyordum. Sadece kahve makinasıyla ve Tchibo ile değil, ketılla da kavgalı olduğum için çaydanlıkta su kaynatıyorum. O arada Kudi, aşağıdan geçen bir köpeğe havladı, onu susturup içeri soktum.

21- Son olarak bir sırrını paylaş.

Yeraltından Notlar'ı okumaya başladım, fenalık geçiriyorum. Ne zamandır bu kadar sıkılmamıştım, çok utanıyorum bu durumdan.

Böylece bitirdim mimi, filmli meydan okumayı da çok fena salladım. Ona da döneceğim ama şimdi evden çıkmam ve berber peşinde bütün günümü yemem gerekiyor. Of Emre off.

14 comments:

 1. ekrandaki köpek senin mi yaa maşallah ona :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ekrandaki iki köpek de benim. Ben de onlarınım :)

   Delete
 2. ayyy içimdeki Minoshka aşkı bambaşkı :)))))

  ayrıca masaüstündeki o iki şapşiği görünce kocaman bir kahkaha patlattım evde. nedir o halleri yahu?
  "itz desktop bitchez!" der gibiler :)

  aile boyu seviyorum sizi öyle böyle değil yo! <3 <3 <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. "Bu annimizin bilgisiyiri. Anni? <3" Yatağın üstündeler, sonra neden bütün nevresimlerimiz patlak?
   Ay ben kıpraşamıyorum, bari sen gelsen, hatta tüylü çocuğunu alıp gelsen, kuzişleriyle oynasa :D
   Çok hastasınız biz de senin <3 <3 <3

   Delete
 3. Masaüstündekilere kalp kalp kalp! Ahh nasıl içim gitti yine anlatamam. :)
  Bu arada eskiden Faik de Kudi gibiydi, sabahın erken saatinde böyle burnuyla ittirerek, kafasıyla sürttürerej falan zorla uyandırırdı. Ama son aylarda bi tembellik çöktü üstüne, ben dürtüp de uyandırıyorum.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ya bizim de karşı apartmana taşınan komşuların bir köpeği var, böyle husky-sokak karışımı gibi, nasıl güzel. Benimkiler havlayıp taciz ediyor, bir kere gıkını çıkardığını duymadım, çok efendi. Meğer 12 yaşındaymış yavrum, herhalde ciddiye almıyor benimkileri, "Ben neler gördüm geçirdim, sizle mi uğraşıcam pfff" diyordur diye tahmin ediyorum :)
   O Faik'in tembel yerlerini yerim. Yerim! <3 <3 <3

   Delete
 4. Mim nedir? Hiç bilmedim, yapmadım.. Ama sende görünce heves ediyor insan:) bi gün bende mim soruları hazırlayıp seni mimeyeceğim:) sorular değilde, cevaplar çok hoş oluyor sende..,bu arada sana her gün kart yazıyorum. Birde pastaneye gidebilsem yol alacak..

  ReplyDelete
  Replies
  1. İşte bu soruları cevaplıyorsun Berfinciğim, sonra da senden görüp başkaları cevaplıyor, buymuş mim. Sen beni hep mimle, hemen yaparım :)
   Ay atarsın yaa, noolcak. Hem sizin ordan çabuk geliyor kartlar. <3

   Delete
 5. negzel masaüstü o öyle .
  Demirtaş şeysine gidecek misin ?
  Ben bir türlü karşılaşamadım o adamla , nasıl istiyorum aslında.
  Eğer görürsen onu sevdiğimi söyler misin ?
  Bir de neler konuşuldu anlatır mısın ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gidicem Demirtaş şeysine, bakalım o amfiye nasıl sığacağız? Aynı amfiye Ovacık Belediye Başkanı gelmişti, millet yerlere oturmak zorunda kalmıştı.
   Tamam, not alıcam, yakalarsam mesajını ileticem :)

   Delete
 6. Ay masaüstü hallerine ben de koptum, bakışlar çok şapşik:) Şu mimleri senden okumayı seviyorum cevapları şaheser:) film şalanjını da yaz kaytarma. Çık dolaş şu bahar havasında ohh. Kuaförlerin peşinden koşturmak ne acayiptir yahu ben de yaptım zamanında. Çok komik Ayrancı da bir kuaförüm vardı pek de severdim iyiydi, ama sonra adamı tacizden içeri atmışlar haberini aldım dumur oldum:) Saç yapma bahanesiyle elliyormuş kadınları ayyy sinirim fırladıydı..
  Ben kahveyi seviyorum, türk kahvesine ayrıca ilgim var ama şu starbucks un tatlı kahvelerine bayılıyorum yalnız iyi çay oldu mu da hayır demem hani. Yani bu ikisi konusunda çok kararsızım inan!
  Öpüldün...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ayyy tacizci kuaför mü?! Korkunç! Sevindim ben saçlarımı kestirince, insanın morali düzeliyor :)
   Bu kahve zincirlerinde filan chai tea latte diye bişiy yapıyorlar, bıraksan bütün gün durmadan içerim, öyle beğeniyorum :D
   Öpüyorum ben da!

   Delete
 7. O kadar kararsızım ki yalnızca mimi yapıp yapmama konusunda değil yorum yazıp yazmama konusunda da çok kararsız kaldım. köpeklere sevgiler.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Köpeklerden de sevgiler sana <3
   Ben de ne yazacağımı bilemedim ahahhha:D

   Delete