November 11, 2017

Defter, Sanat, Çay

Günün bilgisi: Hala 2011 ajandasını kullanıyorum. Moleskine filan bu kıçta duracak don değilmiş, henüz bilmiyordum 2011'de, özenip almışım.

Hala boş sayfalar var. Günlük not filan tutamadığımı anlayınca normal defter gibi kullanmaya başladım, şimdi de içi telefon numarası, abonelik bilgileri, tuhaf listeler, cart curt ile dolu. Benim hayatımda ne oluyor olabilir ki ajandaya ihtiyacım olsun? Bence bana cep telefonu bile lazım değil.

Sayfaların arasında da böyle şeyler var; müze biletleri, kazı zamanları lazım olmuş kartvizitler. Gerçi bir türlü hatırlayamadım odun, kömür ya da tuhafiye ile ne işimiz olmuştu Maraş'ta. Belki de kartın üstündeki yün yumaklarını beğenip aldım, cebime attım.

Fotoğraf da hayatımın ilk fotoğrafı. Annem verdi geçenlerde. İnsan olsam çerçeveler bir yerlere koyarım. Bir yandan da bıktım çerçevelerden, burası küçük bir daire, az miktardaki duvar alanı dolmuş taşmış vaziyette. Gittiğim her yerden tomar tomar afiş taşımışım, sırf ben de değil, bütün aile taşımış.

Bir adet orijinal resmimiz var çok şükür, ona da annemlerin evinde çöküp buraya taşıdım. Ben çok seviyorum, bu resme baka baka büyüdüm zaten, hayatımda bir yeri var. Barbar kocam ilk gördüğü anda nefret etti. O yüzden salonun orta yerine çaktım resmi. SANAT SEVMEYİ ÖĞRENECEK!

Ay ne yazacağımı bilmiyorum aslında, sırf vaktim var diye çöktüm kompütere. Çamaşır asayım, giyineyim, Nadire'ye gideyim. Pastaneden ufak tefek bir şeyler alırsam çay içeriz diye düşünüyorum.


En güzel çaylarınız hep böyle olsun, rabbim sizi kusturucu çay edebiyatından sakınsın, fincanı ağzınıza götürürken gözlerinizi büyüte büyüte "Ay inanmıyoruaam! Eee sonraağ?" diye konuşacağınız arkadaşlarınız olsun.

Sizin defterleriniz, ajandalarınız hep dolsun inşallah. Neden bir anda böyle coştum bilmiyorum, gidiyorum. Yanaklarınızdan öBüyorum.

16 comments:

 1. "Çay var içersen
  Yılmaz Morgül var seversen"

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay anlamadım ben Yılmaz Morgül'ü ühüühüühü :/
   Zarf geldi, lahitten kızlara, oradan Meksikalı herife koşarak okudum :D

   Delete
  2. Ay niye anlamıyon, sev işte Yılmaz Morgül'ü fazla kurcalama :)
   Var ya öyle bir şiyir, çay var içersen, yol var gidersen, ben var seversen diye, beni seveceğine Nurettin amcanı ya da Yılmaz Morgül'ü sev :)

   Delete
  3. Nurettin Amca'yı seveyim ben en iyisi. Ay ne çok şiyir var hakikaten, özlü sözden, dandik metafordan kör oldum oturduğum yerde.

   Delete
 2. coşmana kurban! bütün dilekleri üstüme aldım, öpüp başıma koydum. ben de ajanda tutamıyorum hiç ama bu sene kararlıyım! aşırı kararlıyım ve hatta gözümü stickerlı falan bi ajanda var ona diktim. çok da pahalı bence (galiba son fiyatı 85 telee idi) ve aslında cicikız ya da fazla pinterest girl işi bir miktar ama olsun. en azından verdiğim paraya acır kullanırım diye umarak almayı düşünüyorum. rabbim derdin böylesini versin. amin. mucuk.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay umarım bu sene olur! Al o ajandayı, geldik gidiyoruz, stickerlı ajandalara layığız bence. Ben bir süre daha 2011'de yaşamaya devam edicem ama oradan kıstığım 85 lirayı çoraba yatırıcam, sırf seninle dayanışmak için :) <3

   Delete
 3. Başlığı görünce uçtum yazıya.İçinde sevdiğim her şey var.Defter,sanat,çay,içtenlik ve güzel dilekler...sevgiler! xo

  ReplyDelete
 4. Replies
  1. Ay keşke okumuş olsaydım kitapları da şuraya esprili bişiy yazabilseydim. Gözümün önüne çizgili atkı geliyo sadece :/

   Delete
 5. Ne kadar güzel dileklerle kapatmışsın yazıyı. :D Sanat sevmeyi öğrenecek kısmını sevdim. :D Ben kocamın beğenmediği resimleri hep göz önüne asarım. Baktıkça ben keyifleniyorum. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Valla normalde hiç iyi dileklerle dolu biri değilim, nasıl oldu bilmiyorum :)
   Resim konusunda gene bir yerlere gelebildik fakat fotoğrafı sanattan saymıyor adam, saçımı başımı yolduruyor bana.

   Delete
  2. nee fotoğrafı sanattan mı saymıyor:)şimdi canım biz elitler(sen+ben)tarih boyunca böyle barbarlarlan bir savaş içinde olmuşuz.Bunun neticesinde sen evlenmişsin bir nevi asimilasyon amaçlı ama geldiğimiz noktada çokta işe yaramamış:P

   Delete
  3. Ahhahhahah :D Yok valla, asimilasyon çabalarım da sonuç vermedi hakikaten. Dövmeyi deneyeyim bari.

   Delete
  4. Ahhahhahhah yaaa geçen akşam bilek güreşine davet ettim, son iki ayda kazandığım 3 gram kondisyona güvenerek. Yüzüme kahkaha atıp "4 YAŞINDA ÇOCUK KADAR BÜTÜN KUVVETİN" dedi.
   Çayına kahvesine tüpürürüm, zaten o bana daha çok yakışır.

   Delete