December 13, 2017

Yağ Meteor Yağ

Bu gece meteor yağmuru varmış, bizim memlekette sanırım gece yarısından sonra izlenebilecek. Saatte ortalama 50 meteor demişler, bir öncekinden daha verimli bir yağmur.

Keşke bu carıl carıl parlayan şehirde değil de kırda bayırda olsaydık. Kazılarda, dağ başlarında ne güzeldi, uydular geçerdi, yıldızlar kayardı. Pırıl pırıl bir battaniye gibi insanın tepesinde.

Günün bilgisi: Böyle doğa olayları ne kadar önemsiz ve gelip geçici olduğumu hatırlatıyor, içim huzurla doluyor.

Herhalde bu yüzden filmlerde filan gördüğüm bunalmış vampir karakterleri çok seviyorum. Ortalama insan ömrü nere, vampir ömrü nere. O insanlığın eblehliğinden yılmış, canından bezmiş depresif vampirleri anlıyorum ve hak veriyorum.

2017 de "Bit artık, bit!" senelerinden biri oldu. Aynen kendinden önceki bit artık bit seneleri gibi giderayak hala tekme tokat içinde bırakıyor, sanki geçen sene ya da ondan önceki sene de aynen böyle olmamış gibi şaşkınlık içindeyim.

Gece yarısı terasta dikileyim, meteorlar yağsın, küçük dertlerimi düşüneyim, yeteri kadar donduktan sonra da gidip yatayım. Hayatta düzeltemeyeceğim ne çok şey var canına yandığım.

6 comments:

 1. Ömrümde gördüğüm görebileceğim en iyi yıldız manzarasını Kapadokya'da yaşamıştım. Hala unutamıyorum. Odamın balkonu teras gibiydi. Yatıp seyretmiştim.

  Eskilere gittim :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yaaaaa tahmin edebiliyorum manzarayı. Valla ben de eskilere gittim, ne güzel yerlerde ne güzel anlarmış onlar.

   Delete
 2. Meteoru beklerken uyuyakalmışım. Ne oldu yağdı mı ?
  "Bir sürü yıldız kayar dilek dile" dedi arkadaşım.
  Dileyecek hiç bir şey bulamadım .

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yağdı valla. Bu çamur gibi gökyüzünde biraz görebildim, çok da heyecanlandım :) Allah bilir şehir ışıklarının olmadığı yerlerde nasıl görünüyordu.
   Ay demin Saçaklı'yla konuşurken o da hatırlattı dilek tutulabileceğini, hiç aklıma gelmedi benim, öylece baktım kayan yıldızlara.

   Delete
 3. Ben öyle yorgundum ki değil yıldız para yağsa bakacak durumda değildim, haliyle kaçırdım.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben de çok duramadım, kısa sürede boynum ağrımaya ve kıçım donmaya başladı çünkü.

   Delete