June 20, 2018

Hello!

Ay merhaba ya, naapıyorsunuz?

Başlangıçta işim vardı, sonra bilerek yazmadım bir süre, en sonunda da "Ay hadi bugün! A olmadı yarın kesin!" diye diye bugünlere geldim. Neyse, şahsım adına son derece uyuz yaz temposu başlamış bulunuyor. Yani gene işim var ama çok iteleyen yok en azından.

Sabah spora gittim, gene kesin bir şeyleri yanlış yaptım, belim ağrıyor. Çıkışta bir market torbasını doldurmayacak alışverişe dünyanın parasını ödedim, lanet olsun. Fişi atmışım, şu anda detaylı söylenemeyeceğim için bu meseleyi bir sonraki alışverişe bırakıyorum. Paşabahçe'ye girdim, sürahi alayım diye, en ucuzu 50 liraydı. Manyak mıyız bilmiyorum ki, cam sürahi yahu.

Urla'ya gittik geçen hafta. Çünkü annem ve babam, kardeşimi görmeye Bükreş'e gitti. Çünkü 14 kedi, 2 köpek, 1 kaplumbağa ve bahçeye birinin bakması gerekiyordu. 14+1 kedi, yeni bir yavru vardı, ev kedisi kontenjanından evin içinde ikamet etmeye başlamış. ALLAH YAVRU KEDİ KUDUZLUĞUNU DÜŞMANIMA VERMESİN. Bütün gün uyuyup geceleri elimizi ayağımızı parça pinçik etti.


Adı Şirin. Evet, Şirin.

Denize girdik, kara hayvanı Ankaralılar olarak bir kere daha çok etkilendik denizden. Hala mayo alamadım kendime, gene annemin 1980 model Nelson mayosuyla biiç kılaplara ve halk plajlarına gittim. İnşallah sosyal medyalara filan düşmemişimdir.

Gelsin boyoz, gitsin çiğ börek beslendim, valla saklayacak değilim. Fırından ekmek alıp yarısının içine peynir ve domates sokuşturdum, yedim. Urla İskele'de minibüsle şambali satan abiyi aradım, bulamadım. Bulsam şambali de yiyecektim, bayağı içerledim abiye.

Eski fotoğrafları karıştırdım, şunu şuraya bırakarak gideyim:


Neden cumhurbaşkanı adayı değilim inanın bilmiyorum.

20 comments:

 1. Ay sonunda, varlığından şüpheye düşmeye başlamıştım. "Mina yoksa bir hayal miydi?" ama değilmiş, namaz bile kılıyormuş :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben de düşüyorum varlığımdan şüpheye zaman zaman, belki ikimiz de uyduruyoruzdur beni :D
   Prezidınt olamayacaksam bari Jet Fadıl olayım, "Nabza göre şerbette dünya markasıyız!", bence muvaffak olurum.

   Delete
 2. Geçenlerde aklıma geldin, nerelerde diyordum bugün yazını gördüm :).

  80 model Nelson mayo nedir diye bir baktım, bakmadım değil :), ama anlayamadım :). Yaza güzel bir giriş olmuş Şirin'in aşırı "sevgisi" olmasa :).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay valla haftalardır burada duruyordum sessizce :D
   Eskiden vardı, galiba artık yok, Nelson diye bir mayo markası vardı. Annem 1980 yılında almış bir tane, hala duruyor evde. Onu giyiyorum :) Kumaşı filan sağlammış, takdir etmiyor değilim firmayı. Ama kalça kısmı ne kadar kapalıysa göğüs kısmı o kadar açık. Artık Urlalılar, Çeşmeliler affetsin beni, ne diyeyim ahhahhha :D
   Şirin'le umarım birkaç sene görüşmeyiz, o arada sakinler. Hala boydan boya tırmık içindeyim, sevgi tırmıkları :D

   Delete
 3. Oradan bakışı yok mu tam ısırmalıkk! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay gerçekten tam ısırmalık fakat müsaade etmedi, hep o ısırdı :D

   Delete
 4. Ay biz yaşlıyız artık galiba ya, ben de biliyorum Nelson mayoyu :D
  Valla her markete gittiğimde tecavüze uğramış gibi hissediyorum ben. Kasada illa ki bi "ne aldık lan biz bu kadar tutacak" bakışı atılıyor eşimle birbirimize.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay öyle deme ahhahhhah :D Battı mı Nelson, nooldu acaba? Dün aklıma düştü, onu ararken Zeki Triko'nun sayfasını buldum, mayolara 700 lira fiyat koymuş Zeki Triko Bey :/
   Ya bizim de her market seferi öyle neticeleniyor. Ben bazen boş bulunup kasadaki kıza oğlana da soruyorum, "Ne aldık ayol biz bu kadar?!" diye.
   Aşağı yukarı her gün sokağa çıkıp ne lazımsa onu alıyorum, dev market alışverişini seyrek yapıyoruz aslında. Bayağıdır akıl almaz paralar veriyorum kasada. Haftada 3 gün spora giderken su alıyorum aynı marketten, 5 kuruş, 10 kuruş diye suyun bile fiyatı arttı.

   Delete
 5. Nihayet oldu :) Bazen arada sırada uğrayıp "herhalde işi var rahatsız etmeyeyim" diyip kaçıyordum. Meğer Şirin'leymişiz. Canım çekti ekmek kısmında. Hemen uzaklaşıyorum o_O

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay vallahi ya, nihayet :) Aman öyle devasa işlerim de yoktu aslında, çoğu gün ne yazacağımı bilemedim. Önemli olan motoru çalıştırmak sanırım, ben geleyim de her gün, olmadı bir şarkı bırakır giderim :)
   Döner dönmez ekmek yokmuş gibi yaşamaya da geri döndüm. Ekmek yok Zihnibeyciğim, karpuz var, efendime söyleyeyim şeftali var. Bunlar var hep :D

   Delete
 6. Ay hoşgeldin , seni görünce bir yazma çabasına girdim ben de dur bakalım yazarım inşallah

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hoşbulduk :) Ay haydi bak bekliyorum seni, Efki naapıyo filan, hiç haberimiz yok bunlardan.

   Delete
 7. hahahahahahahaha "ALLAH YAVRU KEDİ KUDUZLUĞUNU DÜŞMANIMA VERMESİN." sabah sabah sesli güldüm :))) ve amen

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ya valla, hiç aklıma gelmezdi odadan atıp kapıyı kapatacağım, unutmuşum ben kediliği :/
   Gerçi yavru köpek kuduzluğu da çekilir şey değil ama en azından mıncırmak mümkün oluyor :D

   Delete
 8. Hihihi, bence tatil dediğin öyle olur. Çok iyi yapmışsın yemekle. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Valla bence de. Hiç pişman değilim :D Sadece şambaliciyi yakalayamadığıma üzülüyorum ahhaha :D

   Delete
 9. Hoşgeldin :)
  Bir nelson marka da bende var, hala taş gibi. Atmalara kıyamam. Çok iyi hatırlıyorum sene 89 izmir YKM den almıştım :) Anısı var hahahahaaa :))

  Boyoz dedin ya yemin ediyorum burnuma kokusu geldi. Neden hiçbir boyoz İzmir boyozunun yerini tutmaz :/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hoşbulduk :) Ay o YKM'den bir spor ayakkabı alınmıştı bana, ilkokuldaydım, hala gidişimizi eve dönüşümüzü filan hatırlıyorum ahhahha :D
   Benim de vardı Nelsonum, fosforlu yeşil, yakası fırfırlı, ergenlik mayom :)
   Ya valla yerini tutmuyor. Arkadaşım bir gelişinde dondurulmuş vaziyette getirmişti boyoz. Alsancak Fırını mıydı hatırlamıyorum, bir tanesi yolculuğa uygun dondurup paketliyor. Bir çare bu var bildiğim. Ha aldım mı boyoz gelirken? Almadım, aklıma gelmedi, salaklığıma yanıyorum şu anda.

   Delete
  2. Olsa olsa Dostlar Fırını'dır o.

   Delete
  3. Ay herhalde Dostlar Fırını'ydı, doğru diyorsun. Kutuyu bile atamamıştım uzun süre :D

   Delete