October 26, 2017

O Otoparkı Yaptırmayacağım

Ay apartmanda tadilat var. Son ana kadar bilmemezlikten gelerek kaçmayı başardığımız apartman toplantısında karar almışlar, baktım sevdiğim tek komşum "He" demiş, ben de attım imzamı. Kazan dairesi elden geçecekmiş, su deposu yenilenecekmiş. Şu anda apartman boşluğuna bakan pencereleri kırıyorlar, pimapen yapılacakmış. Niye bilmiyorum. Bunlar hep zemin kattaki komşunun hayalleri, yakaladığına kentsel dönüşüm övüyor, müteahhit övüyor. Bana da anksiyete veriyor, kentsel dönüşmek istemiyorum.

Aynı komşuyla yer yer otopark gerginliği de nüksediyor. Ön bahçeyi park yeri yapmak istiyor. Bir önceki toplantıya barbar kocamı yollamıştım, yollamadan da doldurdum, gazladım ve tehdit ettim. Hatt-ı müdafaa yoktur sath-ı müdafaa vardır, o satıh ön bahçeyi de ihtiva etmektedir diye. Barbar kocam alnının akıyla çıktı o toplantıdan.

Bu komşu beni de yakalıyor tabii zaman zaman, "Hı hıı evet. Yaa tabii," diye dinleyip kaçıyorum.

Günün bilgisi: Bahsi geçen komşu beni kesinlikle gerizekalı zannediyor.

Bu tür beni gerim gerim geren, baygınlık veren, kaçmak isteyip de kaçamadığım konuşmalar esnasında sürekli karşı tarafı onaylıyorum ben. Herhalde ne kadar onaylarsam o kadar çabuk biter diye düşünüyorum, bilmiyorum.

Benim bu içeride çaresiz, dışarıya ebleh halim komşuyu iyice coşturuyor, bana bayağı "Ooooo kentsel dönüşüm çok iyi bir şey" diye çocuğa anlatır gibi anlatıyor. Sonra ben gelip kocama anlatıyorum. Sonra kocamı toplantıya yolluyorum. Bizim daire, her önerisini veto ediyor bu komşunun.

Herkesi gerizekalı sanmaya bu kadar meyilli olmasaydı keşke, o otoparkı asla yaptırmayacağım ön bahçeye. İki tane koca ağaç var, oraya yavru kedimizi gömdük ağlaya ağlaya. Ankara'nın safi beton, bol bol otoparklı mahalleleri de var, keşke pes edip oralara taşınsa.

Ben hırsla bunları yazarken Kudi terastan içeri ağzında bir adet cevizle girdi. Nereden buldu bilmiyorum, büyük ihtimalle saksağanların bizim terasta bir yerlerde zulaları var. Aldım cevizi ağzından, çok bozuldu.


Cebime koydum, bunun dikkati dağılınca dışarıdaki saksılardan birine bırakayım, saksağanlara da yazık.

Geldi masanın üstünde arıyor cevizini.


Köpenk bisküvisi filan vereyim bari de aramız düzelsin biraz.

Bir takım küçük işlerden mütevellit liste yaptım kendime bugün için, gideyim de bir ucundan başlayayım. Bugün Süper Loto çekilişi var, çok devretti, haberiniz olsun.

6 comments:

 1. Yapılmasın tabii !! Ağaçlara sahip çıkalım.. Komşuya karşı koymak için insan lazımsa gelelim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay yaşasın! Şu aralar tadilatla dikkati dağıldı, yeniden nüksederse park yeri meselesi haber vereceğim ben :)

   Delete
 2. Cevizi görünce gülümsedim, bizim de köpeğimiz çok seviyor, ben iki yıldır filan veriyorum, bir zararını görmedik. O kadar güzel kırıp yiyor ki inanamazsınız, kabukları kalıyor, içinden zerresi kalmıyor :)) verseydiniz keşke..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yaaa gerçekten mi? Ben de kabuklarını yutar ve çıkaramaz diye korktum. Bakiyim ben ceviz alıp vereyim bir, iyi ki yazdınız :) Çocuğun kalbini kırdım dün, belki gönlünü alırım hem :)

   Delete
  2. Vallaha bizimkine zaten vermemek mümkün değil,vermezsen başında bekliyor, verdiğiniz anda pır uçuyor, ilk önce top gibi oynuyor sonra gizli bir köşede yiyor. Hatta biz de ödül maması gibi bir şey, biraz rahat bıraksın diye veriyoruz azıcık nefes alıyoruz, ceviz candır yani :) sevgiler

   Delete
  3. "...biraz rahat bıraksın...azıcık nefes alıyoruz..."u okudum ya, yeter o bana :D

   Delete