October 7, 2017

Sekizinci Gün / Ustalarla Coşuyorum

Cuma günü gene sabah kalkıp spora gittim, bisiklet üstündeki 20 dakika 20 saat, kaldırdığım 3 gram ağırlıklar 3 ton gibi geldi. Çıkınca barbar kocama doğum günü hediyesi aradım bir süre. Doğum günü bugün, ben ne zaman uyandım bu duruma, perşembe gecesi. Tunalı Hilmi de simitçi ve dönercilerle doldu, bir de Gratis ve türevleri var. D&R'da umutsuzca debelenip pes ettim. Zaten koşarak eve dönmem gerekiyordu çünkü çamaşır makinası için servis geleceğini duyan kocam iki adet daha ustayı eve çağırdı dün.

Çamaşır makinasına gelen Haydar Usta kart ve hortum sipariş edip gitti, hafta içi geri gelecek. Çamaşır sepetinin yanında iki adet tepe oluştu bile.

Biz Urla'dayken bizim evde köpenklerle kalan yeğenimiz ve arkadaşları terasa çıkan kapıyı sanırım koçbaşıyla açıp kapatmışlar, öyle bir bombe var kapının çerçevesinde. Pimapenci usta çözüm olarak sırasıyla kaos, anarşi ve yeniden yapılanma önerdi, yıkılıp yeniden yapılacakmış. Tekrar görüşmek üzere ayrıldık.

Çatının kenarındaki oluklarda da bir bokluk var, çatıcı usta da oluklara bakıp geri geleceğini söyledi. Herkes gittikten sonra barbar kocam "Hiçbir şeyde çözüüüm yook" diye şarkı söyleyerek köpeklerle güreşiyordu.

Bir miktar ütü yaptım. Biraz terasta oturup çatılara ve gökyüzüne baktım. Tarhana çorbası yaptım, bir de pırasa. Akşam korku filmi seyredelim dedik, ben bir kısmında uymuşum. Yatağa gidip kitap okumaya çalıştım, gene uyumuşum. Yani ben de inanamıyorum bir cuma gününün özetinin bu olmasına ama böyle vaziyetler.

Akşama meyhaneye götüreyim bari dedim kocamı, önüne fava iteleyeyim, tabağına atom yığayım. Bu aşağıdakini öncelikle Haydar Usta'ya, sonra da 42 yaşını başarıyla tamamlayan ve sayemde biraz kültürlenen kocama armağan ediyorum.

4 comments:

 1. ıspanak kesin bozuldu!
  sizin evin tamiratı benim bot arayışıma döner diye çok korkuyorum... :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahahhahhha :D Ispanağı dondurucuya attım. Ama o kadar çok lafını ettim ki adeta yabancılaştım ıspanağa, aramızda bir tuhaflık oluştu, bilemiyorum.
   Bana da bir bot lazım sanırım bu kış, naapıcaz şimdi? :D

   Delete
 2. Tunalı D&R'la kötü anılarım olduğundan gitmiyorum. Hatta o grubun gerçekten kapısı dahi uzağımda dursun -_- Neyse işte yapacak bir şey yok ama. Türkiye'ye yayılmışlar.

  "Happy bday sir" dileklerim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay yok zaten kitap almaya filan girilmez oraya. Star Wars şeylerine baktım, bir de araba modellerine. Ama spesifik şeyler arıyorsan onları da bulmak mümkün değil, elim boş çıktım.
   İleteyim dilekleri sahibine hemen :)

   Delete