November 20, 2017

Çok Özel Bölge

Şunu sabah evden çıkmadan gördüm:


Şu saate kadar benim yapacağımdan çok daha iyi benzeten olmuştur eminim ama anca eve geldim. Ve hala öğürüyorum. Çünkü buram buram erkek çorabı kokuyor.

Bu herhalde şu herkesin bahsettiği "kırmızı tuborglu ağlak romantizm"in bir uzantısı, kim olduğunu da bilmiyorum. Aferin bekliyor, bunlar hep aferin bekliyorlar çünkü sadece varoluşlarıyla bile aman allahım ne kadar da ADAMM ADAM ADAM bunlar. Biz kadın kısmı olarak adam sigarasını söndürdü diye kirpiklerimizi kırpıştırarak minnet duymalıyız. ADAM SİGARAYI BIRAKMIŞ anlıyor musunuz? İşte tam bu anda üç haftadır giyilen çorap kokusu basıyor ortalığı. Çok teşekkür ederiz gerçekten, biz nefes darlığı çekerken yüzümüze duman üflemediğin için dünyanın en harika, en duyarlı, en errrkek erkeğisin.

Buna aşk ya da sevgi değil akıl fikir, sağduyu denir. Ama benim ne haddime tabii düzeltmek. "Seni seviyorum" demek erkeklikten (ADAM ADAM ADAMM) götüren bir şey herhalde, belki ponponlar düşüyordur, bilemiyorum. O yüzden jestlerden ve mimiklerden anlamamız gerekiyor. Ya da sadece insan gibi davrandığı için dev bir sevgi yumağının içinde olduğumuzu farketmemiz gerekiyor.

Aynı osuruktan aforizmayı şöyle düşünün: "Kocasının astımı olduğu için sigarayı bırakan kadın 'Seni seviyorum' demese de olur lan!" Bu versiyonlara pek sık rastlamıyoruz. Rakılı filan şeyler var. Kadın rakı rakı kadın kahkaha kadın rakı.

Dün akşam televizyonda kadınlar için genital bölge sabunu reklamı çıktı. Genital filan da denmiyor, "kadınların özel bölgesi" deniyor. Özel bölge özel bölge seyrettim reklamı. "Şafak," dedim, "Erkeklerin özel bölgeleri için ayrıca sabun satılıyor mu?" Satılmıyormuş, oralar özel bölge değil sanırım, diğer bölgeleri neyle yıkıyorsan oraları da öyle yıkıyorsun. Kadınların kısmen anatomiden kısmen de "Çamaşır suyu dökeyim ama yeter ki koku olmasın" paniği yüzünden özel bölge şampuanı var.

Oturup okursanız eğer "Naapıcam ben şimdi özel bölgemle?" diye, çeşitli fikirler var. Sadece su öneren var, doğal sabun diyen var. Herkesin hemfikir olduğu nokta ise kadın genital bölgesinin kendine has bir ortamı olduğu ve sakin olmamız gerektiği.

Reklamdan sonra bir süre söylendim, "Vay -cinsiyetçi küfür ekleyin- her dert kadınlara düşüyor gerçekten!" diye bitirdim konuşmamı. Her seferinde bir erkeğe anlatarak önümüzdeki 3000 yıl içinde patriyarkiyi yıkacağız arkadaşlar.

Günün bilgisi: Çok sinirleniyorum.

26 comments:

 1. ben de seni ÇOK seviyorum!

  ReplyDelete
  Replies
  1. ÇOK ÖZEL hisler bunlar! :)
   Bilmukabele efendim <3

   Delete
  2. kadından yana olan, kadınla ilgili her konuda sizinki gibi açık ve net tepki veren her kadını çok özel buluyorum,ve evet ÇOK seviyorum :) sizce de bu kadınlar çok sevilesi değil mi? selamlar :)

   Delete
  3. Kaç zaman önce buralara bir video koymuştum, çok zor bir anda, zor bir durumun içinde bile bangır bangır "Niyeymiş o? Allah allah?!" diye isyan eden bir kadının kısacık görüntüsü. Hep onu düşünüp ilham alıyorum :)
   Bizden de selamlar, sevgiler :)

   Delete
 2. Burak Aksak 32 yaşında imiş, senarist ve yönetmenmiş. Genç yaşına çokça başarı sığdırdı demişler ekşi'de, üşenmedim baktım. İşte benim jenerasyonum kırmızı tuborglu entel adamlarla dolu Mina. Kendi yaş grubumdaki insanların hiç farkında olmadan birbirlerine uyguladıkları duygusal şiddetin ve içinde bulundukları sığırlığın haddi hesabı yok. Bu da hep "çok sevme ama insan olamama" durumundan kaynaklanıyor. İnsani duyguları kabullenememe ve hep başka bir şeye dönüştürerek gösterme, ama aslında kimseyi de sevmeme, sadece kendini sevme, kendini de doğru dürüst sevmeme ve bu karmaşa içinde debelenip gitme...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yaşlanıyor oluşuma çok seviniyorum gerçekten. Valla benim de aklıma hemen "kendinden başka hiçbir şeye yeteri kadar ilgi duyamama" sıkıntısı geliyor. İşte hem senarist hem yönetmen, ekşisözlükler filan, o fos ego bir de kadınlar hakkındaki götüm gibi fikirleriyle kaynaşınca ortaya bunlar çıkıyor herhalde. O Emrah Serbes'in hali sanırım bu vaziyetin pırıl pırıl bir örneğiydi; üç kişinin ölümüne sebep olmuşsun, cezaevindesin, hala "BEN BEN BEN" diye salya sümük bağırıyorsun. Allah ıslah etsin, ne diyeyim.

   Delete
 3. Burak Aksak’tan çıkma Leyla ile Mecnun’u seviyorum... seni de seviyorum... sigara da içmiyorum... oha! yine en kârlı ben çıktım! :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tamam sen kenarda dur, hiç bulaşma buna o zaman. Biz itin götüne sokup hayatımıza devam edicez zaten :D Çünkü yarın öbürgün yenisi çıkacak bunun, bu olmazsa bir felaket olacak, o olmadı meşhur biri ölür filan. Gündem yoğun nalet girsin ki :/

   Delete
  2. Üstelik daha, bir ara ÖZEL BÖLGEM için Numis Med diye bir nane kullanmam gerektiğini ve iyi geldiğini bile söylememiştim.

   Ne diyoduk; tisqinç, bok, ivrenç... hooop sıvıştım! :)

   (Anonim olsam bari) :P

   Delete
  3. Aaa bak bunu duymamışım hiç, ben de ÖZEL BÖLGEM için Sebamed'inkini kullanıyorum ve o sistit belasından kurtuldum gibime geliyor ama emin de değilim sebebi Sebamed mi. Bırakmak istiyorum, o yüzden manyak gibi okuyorum zaten acaba millet ne öneriyor diye. Biraz daha sistit ve ÖZEL BÖLGE gugıllıyım bari o.O

   Delete
 4. O "adamm adammm" lar beni benden aldi. Ofkeyle kahkaha arasi gittim geldim okurken. Gecen is yerinde bi arkadas (adam) dedi ki temizlikcisi isi birakmis ev berbatmis, egilip yer silmek falan yapisinda yokmuş ne yapsin- mış. Bizim adimiz zaten yer silen yaratik ama kisaca kadin diyorlar zsten dedim, anlamdi salak laf soktugumu. Hizimi alamadim her ciltigin kizin birakip kacmasina sasmamali dedim, evet belden asagi vurdum, konusmuyoruz. Mutluyum.

  ReplyDelete
  Replies
  1. "Ay götüm" diyesim geldi o işyerinden adama. Bu ağzı bozukluğumu sosyal hayatıma da taşıyabilsem o kadar içi rahat biri olacağım ki. Taşıyamıyorum, içime atıyorum hep.
   Ona hiç yer sildirmeyen anası şimdi de bir evlenecek kız bulsun. Hem para da vermesi gerekmez temizlik için. Biz yer silen yaratıklar öyle iki çeşidiz, eşek gibi çalışıp üç kuruş alanlar ve eşek gibi çalışıp emeğine bıyık altından gülünenler.

   Delete
 5. Ek olarak ne desem bilemedim ama duygulara dusuncelere tercuman olmuşsun,onu bari soyleyeyim dedim. Solcularin da sahiplendigi delikanli ama hanimhanimcik yani odeal kadin profili diye bi sey var. Eskiden de varmis. Nazim hikmetcin yesil elma romaninda sinirden delirmistim mesela. Eskiden olmasi az bucuk normal de,simdi bu devirde hala olmasi,solcuyum ya da okuyorum,aydinim diyenlerde olmasi beni asil delirten. Uc bes kitabı dönüp dönüp okumanın sonucu bu sanırım. Neyse efenim saygilarimlan..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Var var o kadın profili, adeta bir ceylan gibi süzülüp son sözü hep yanlarındaki adama bırakıyorlar. Daha fenası, evde minder gibi oturan solcu sevgililerine-kocalarına bakan kadınlar da gördüm ben. Üç işte filan çalışarak üstelik. Ve yattığı yerden hep adam konuşur evde, herrr şeyi yattığı yerden o bilir. Bir tanesi en sonunda dayak da yiyince ayrılmıştı heriften. Ve tanıdığım en akıllı, en iyi kalpli kadınlardan biri bu, nasıl oluyor bilmiyorum.
   Nazım Hikmet-Yeşil Elma'yı hiç bilmiyorum, hemen bakayım neler oluyor.
   Saygılar bizden efenim.

   Delete
  2. Yesil elmalar'mis kitabin adi. Surda bi seyler yazmisim: https://kanatlikedimasali.blogspot.nl/search/label/nazım%20hikmet?m=0 Icimi dökmüşüm korka korka. Spoiler iceriyor olabilir bu arada.

   Surekli konusan bu solcu erkek profiline de hastayim evet. Kadinlarinki de nasi bi korlukse,kapilip gidiyorlar-uz iste. Bu tip yazilarla sik sik birbirimizi durtup durumu hatirlatmamiz lazim:)

   Delete
  3. Yeşil Elmalar'ı bilmiyor oluşumun bir sebebi varmış, şimdi anladım ahhahhah :D Posteri yapılacak, içinden özlü söz ayıklanıp sosyal medyada paylaşılacak roman değilmiş, maruz kalmamışım o yüzden.
   Off hem nasıl konuşuyorlar yarabbi. Aklıma kısmen alakasız bir şey geldi, bu Ankara'daki otobüs durağı bombasından sonra okulda sendika toplantısı. Arkadaşımın anlattıklarından aktarıyorum, genç bir öğrenci oğlan gelmiş toplantıya, söz alıp "Ben kendimi çok endişeli hissediyorum, bir şeyler yapmak istiyorum. Beni de alın sendikaya, ne yapabilirim ben?" demiş. Yavrum, sendika filan hiçbir şeyden haberi yok, bir işe yararım hem de aklımı kaçırmam diye kalkıp en solcu bildiği yere gelmiş. Sendika yönetim kurulundan (kadınlar ve erkekler) "Materyal diyalektik, devrim, Marx, Lenin" filan içeren bir cevap alıp oturmuş yerine. Odtü burası.
   Bana anlatan arkadaşım ve onun bir arkadaşı oğlanı kapmışlar toplantıdan sonra, telefon numaralarını vermişler, beraber öğlen yemeği ayarlamışlar, "Ne zaman istersen ara" diye tembihlemişler. Solculuk yalnız bırakmamaktır gibi geliyor bana ama sendikadan daha iyi bilemem tabii.

   Delete
  4. Şimdi Nazım Nazım yani, severiz Allah için de oruç tuttuğu hangi kadınla namaz kılmış, gelsin biri gitsin öteki. Nüzhet'ten Piraye'ye geç, Piraye'den Münevver'e atla, olmadı Galina verelim, Galina dokundu Vera alsak, ara istasyonları saymıyorum bile. Erkek işte arkadaş yönü farketmiyor :)

   Delete
  5. Aoovv ben bu kadınlardan sadece iki tanesini biliyorum!

   Delete
  6. Ben de sadece ikisini biliyordum, onları da ismen...Erkek işte, değil de, erkek olduğu için özgür, özgürlüğü nası kullanacağını bilememiş, diyelim bence:) Bu kadar "çapkın" ve iyi edebiyatçı diye bildiğimiz kaç kadın var mesela? Çünkü bu çapkınlıksa, karakter özelliğidir, erkeği kadını olmaz, herkes çapkın olabilir. Kadın çapkınsa orospu sayıllır, hadi daha iyi niyetli konuşalım, "ne istediğini bilmiyor olur, çocuk beyinlidir, büyüyememiştir"... Yani karizmatik olmak dışında her şeydir.

   Aman neyse, bu kadın-erkek konusunda konuştukça öfkem dinmek yerine alevleniyor, ben kaçayım en iyisi daha fazla kafa ütülemeden:)

   Delete
  7. durun durun ben 'çiğdem'imi alıp geliyorum :))

   Delete
  8. ay bu alıntıda çok eski zaten , taa ot'un ot olduğu dönemlerde yazılmış bir şeydi. gerçi öykü de çok saçmaydı ama neyse. :)

   benim anlamadığım koca dergide , o kadar şahane yazarlar varken neden bu adamın , bu yazısının , bu kısmı afiş haline geldi.
   Saçaklı gibi Leyla ile Mecnun ayrı lakin benim de içim bulandı şu " erkek" hikayelerinden . bir de bir baltaya sap olamamış , sürekli kaybeden olmuş , kendine bakımdan falan bahsetmiyorum kalkıp terk edildiği için laf ediyor ya .terk edilmesini de , yalnızlığını da " ımı pırım yık" indirgeyebiliyorlar. ay ben de doluyum bu konuda . gideyim.
   zaten yine aniden belirdim ortalıkta. neyse

   Delete
  9. Ahhahha en güzel bloggerlar, aniden beliren bloggerlar :)
   Ya ben alırdım eskiden Ot, hayal meyal hatırlıyorum bir şeylere çok sinirlenip bıraktım almayı. Allah bilir neydi. Şimdi işte anca cımbızla ayrılıp önüme düşünce farkediyorum.
   O sürekli kaybedenlerin büyük kısmı kaybeden filan değil, bildiğin tembel. Keşke öyle diyebilsek, valla yıldım o sürüm sürüm sürünen laflardan öfh :/

   Delete
 6. pipilerini 3 gün 3 gece düğünle ucundan kestiren ADAM'lardan daha ne bekleycez? Durum net...düşünsene aforizmanın tersini...Allah muhafaza... ;-((

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pipi töreni, evet. Ayh valla içim daralıyor, ne biçim hayat, ne biçim bir türüz insanlar olarak :/

   Delete