November 27, 2017

Dinozor Deposu

Ay dinozor gitmiş ayol.


Cumhuriyet'in haberinden aldım fotoğrafı. Diğer dinozorların durduğu depoya kaldırmışlar. Bir dinozor deposu da varmış yani şehrimizde.

Gidişini neşeyle kutlayamadığımız gibi bu yeni hadiselere de sevinemiyorum. Ankara'da yaşadığım 16 senenin tamamına yayılan bir lağım kokusu gibi düşünün herifin belediye başkanlığını, benim görmediğim bir 7 senesi daha var. Çıkmıyor o koku böyle ha deyince. Bütün bu plastiklere harcadığı paralar ne olacak?

Harcanan paralara iyice dertlenir oldum yaşlandıkça. Tutumlu bir insanım diyemem, ayıp olur. Günün bilgisi: Her şeye verebileceğim üst limitler var. Böyle diyeyim en iyisi.

Mesela dev bir plastik dinozora hiç para vermem. Almam yani onu. Küçük bir plastik dinozora 3-5 lira verebilirim. Geçen baharı ve yazı sardunyaya para veremeyerek geçirdim. Sardunya dediğin arkadaşınınkinden, kafede gördüğünden filan bir dal alınır. Bir dal alacak sardunya bulamadım bir türlü, sonra unuttum.

Kıyafete de para veremez oldum. Zaten içimden gelmiyor, bir yandan da çok pahalı geliyor bana her şey. Bugün 10 liraya yünlü ekose bir şal aldım. Şaldı, eşarptı, böyle şeyleri Urfa'dan çuvalla aldığım için 10 liradan fazla vermek aklıma gelmiyor zaten. Yargıcı'da 180 liraya yünlümsü eşarp var. Ahhahhahha ay Yargıcı'ya çok gülüyorum, 180 lira! Arkadaşlarım girip bakıyor arada Yargıcı'ya, hiç sevemedim ben. Bir, saçmalık derecesinde pahalı, o ayakkabılar filan hep Çin malı. İki, büyük beden yapmıyorlar. Yıl olmuş 2017, büyük beden yapmayan tekstil firması kadınlara açık açık hakaret etse de olur, aynı şey. En fazla 42 olun ama ince bir 42 olun. Boyunuz da 1.70'ten uzun olmasın.

Saçaklı'da gördüm, "Güne nasıl başlıyorsun?" mimi varmış, yarın da onu yaparım. Numaralı gözlüklerimi de buldum. Hatta yüzüğümü de buldum. Ben eşya kaybetmiyorum anlaşılan, kafa gidik sadece. Haydin öbtüm.

16 comments:

 1. Çok şaşırtıcı ki ben de alışveriş yapmıyorum bu aralar, kitap dışında. Aslında o da mebzul miktarda mevcut evde, tam 4 raf dolusu yepisyeni okunmamış kitap var ama bu patolojik bir durum engellenemiyor. Giyecek işini yazın bir kuğu gibi süzüleceğim günlere saklıyorum, yiyecek de o nedenle kısıtlı alınıyor, zavallı koca-pardon aşkım-benim tatsız tutsuzların üstüne az yağ ilave edilmişlerle besleniyor, adam iyice kuruyacak. Bense açım, resmen açım şu anda ama 2 kilo baybay demiş ki vaki değildir 2 haftada gitmesi. olacak sanırım bu defa. Dinozorlardan sonra saat kuleleri, kapılar, havaalanı yolundaki Güliver devler ülkesinde futbolcuları, yapay şelaleler ve kayalar da kalkar mı acaba? Ha bir de mümkünse Kızılay meydandaki devasa g.t lalesi :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bir yoklamacı olarak "Fuardan yüklendiğiniz kitaplar nooolacak hanfendi?" demeye hazırlanıyodum ki zaten şaapmışsın :)
   Kurumaz aşkitonuz, sağlıklı beslenmiş olur. Mesela benim aşkito kocişkom da keşke isyan etmese ve benlen birlikte yese. Buzdolabının önünde yakalamasam. Ekmeğin içine sucuk soktuğunu görmese bu gözler.
   Valla süper bir ritme girmişsin demek ki, 2 haftada 2 kilo süper <3
   Offf Kızılay'daki neon göt lalesi gerçekten :/ Logoyu ve amblemi değiştirecekmiş galiba, sanırım o sevimsiz kediden ve it it bakışlarından kurtulucaz.

   Delete
  2. bi dakka yaa... spora başlayalı üç hafta oldu benden bir kilo bile gitmedi... nası oluyo bu :/ iki haftada iki kiloya vayss diyorum... tüh yaa... su içsem yarıyor'un arkasına da sığınamıyorum :))

   Delete
  3. Sen ne yiyiyosun, bana mesaj at. Ben de spora başladığımdan beri kilo vermiş değilim ama ayı gibi yiyiyorum, niye vereyim zaten.

   Delete
  4. Saçaklı hanım, Saçaklı hanım diyet yapıyos, aç geziyos, damak zevki diye bişi kalmadı diyos. Ayrıca benden giden iki kilo denizden giden bir kovaya eşittir onu da belirteyim :)

   Delete
 2. Ne güzel herşeyi bulmuşsun. :) Yargıcı'dan 36 beden olarak hediye gelen bir mont tastamam 36 beden olan bana büyük geldi. Bunu bir hakaret aldım. İade ettik, hediye falan da almayın istemem dedim. 42 küçükse ve 36 da büyükse ne demeye çalışıyorlar hiç anlamadım, küstük.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay kaybetmemişim ki zaten :D Bir de olay çıkardım eşe dosta, GÖZLÜKLERİM KAYIP VE ÖLÜCEM SANIRIM diye, ayıp oldu.
   34-36 beden arkadaşım Yargıcı'dan düzenli olarak palto alıyor. Ben de gidip dükkanda bulduğum bir yere oturuyorum ve o paltolara türlü hakaret ediyorum. Gene de alıyor ve palto değil bence onlar, yünlü dev bornozlar. Uygun bir kaç sopayla kamp çadırı haline getirebilirsin.
   Bilemiyorum ne yapmak istiyorlar.

   Delete
 3. yaaa ben daha dinozor görmedimdi amaaa... deposuna gidelim :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nası görmedin dinozor? Bu kavşaktan geçmedik mi yahu biz? Bi tane otobur dinozor vardı, ince boyunlu, onu da mı görmedik? Sana sarayı göstermedik mi? Zaten bi bu dinozor, bi de sarayı göstertiyoz herkeslere. Çok şaşkınım şu anda.

   Delete
 4. Dinozor gitmiş, okuduğum kadarıyla meşhur fışkiye de gitmiş :)
  Ne diyeyim siz Ankaralılara geçmiş olsun mu gözünüz aydın mı??
  Her ikisini dedim gitti

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ya valla çok teşekkür ederiz. Fışkiyeyi üstelik ilk iş kaldırdılar.
   Buradan "Hayır" çıkmasaydı şu anda Gökçek, dinozorları çifter çifter bantlayıp uçaktan üzerimize atıyordu küt küt.

   Delete
 5. o değilde sizin bu dinozorları gördükçe bizim başkanın gözleri kalpçik olmuyorsa bende bişey demiyorum.Ankara da olup ta iki gün sonra burada yapılmayan kalmadı.Bir parka doldurdu bu dinozorlardan lakin caddelere daha koyamamıştı:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay neresi sizin orası? Ben sadece bizde yetişiyor dinozor sanıyordum, şu anda sevinçle karışık şaşkınım ahahhahha :D

   Delete
  2. KONYA çakma Ankara diyorum ben buraya:)başkanın rol modeli melih başkan dı.Üzgünüz sizinki gitti bizimki kaldı diye

   Delete
  3. Ahhahhahha :D Ay peki şimdi naapıcak, kimi örnek alacak sizinki, hay allah bak :)

   Delete
  4. belki emekli olup dinozor yetiştirirler inşallah umarım

   Delete