November 13, 2017

Evcil

Dün Ikea'ya gitmeye teşebbüs ettik. Otoparkına girmek için upuzun bir araba kuyruğu vardı. Girdik o kuyruğa fakat otoparkta yer yoktu; millet birbirinin üstüne, yangın çıkışlarına, buldukları her boşluğa park etmişti. İki tur dolandıktan sonra pes edip eve döndük.

Bukowski diyor ki, kalabalık ne tarafa gidiyorsa sen aksi istikamete koş. Bir kıçlık yer bulsaydık ben dün kalabalıkla birlikte Ikea'ya koşacaktım çünkü evde yapışkanlı rulo kalmadı. Beni kedi-köpek anneleri anlar, o rulolar bu evin ayakta durmasını sağlıyor.

Çok ufak bir listem vardı, süratle çıkacaktım Ikea'dan. Yan taraftaki outlet avm'ye koşup çorap alacaktım. Çorap da çok önemli. Neyse, bütün bunları hafta içi bir gün yapmak lazımmış, hafta sonları en iyi fikir ev.

Günün bilgisi: Oldum olası ev seven biriydim.

Ergenken, 20'li yaşlarımda filan daha kuduzca sokağa çıkıyordum. Ama o zamanlar bile eve girip kapıyı arkamdan kapatınca hep huzur buldum. Şimdi sokağa çıkmadan evde oturabilme rekorları kırıyorum, evde hiç sıkılmıyorum.

Kings of Leon dinleyesim geldi, size de bir tane bırakayım.

18 comments:

 1. Evde sıkılmıyo musun? En çok sorulan sorulardan biri. Ne kadar saçma halbuki. İnsan yaşadığı yerde de sıkılırsa n'apsın ki o zaman? Arada bi sıkılır, tamam. Ama sürekli evde olduğu için sıkılır mı? İşyeri mi orası? Herhangi bi yer değil, ev.

  Evimize şükranlarımızı sunma günü olsun bugün madem. Çok seviyom lan seni! (eve dedim)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bana da soranlar oldu, tuhaftır ki bunu soranların neredeyse hepsi benden pek de hoşlanmayan insanlardı. O yüzden gerçek merak değil de bir nevi laf sokuşturma çabası var gibi geliyor bana o sorunun arkasında. Çalışmayı bırakmasaydım şu anda sevmediğim bir şehirde, berbat bir çalışma ortamında duvara her gün için bir çizik atıyor olacaktım. Bunu sormuyorlar, "Evde sıkılmıyo musun?" ya da arkamdan "Evde naapıyor ki?"
   O yüzden aklıma sadece çok küfürlü bir cevap geliyor. Onu da veremediğimden şişiyorum her seferinde.
   Madem evimize şükran sunuyoruz bari aynaları filan sileyim, kuru kuru şükran olmasın, eve de yazık.

   Delete
  2. özel istek alıyor musun?bi ara ne der-aslında ne demek ister-sen ne anlarsın konulu bir post istiyorum.Yoksa dünyadaki tek manyak ben miyim diye kafayı yiyeceğim.Bir şey söylüyor dünyanın en sıradan şeyini ama öyle demek istemiyor.Hatta iyiliğim için nasihat! oluyor bu.Ama bir söylüyor anama sövse daha iyi analatabildim dimi?Sen de böyle tarif emişsin burda sanki .Ben sinirlenice joklörün topları gibi oluyor cümleler atıyorum ama toplayamıyorum

   Delete
  3. Her türlü özel istekler alınır. Fakat ben aradan en az 24 saat geçmeden uyanamıyorum laf sokuşturulduğuna. Genelde ertesi gün "Aaaaooovv kadın bana ne dedi ayol?!" diye fenalık geçiriyorum.
   Belki beş kişi filan toplanırsak anca başa çıkabiliriz bir adet laf sokucuyla. O anda anlasam bile cevap veremiyorum ben de. Öyle dinliyorum karşımdakini, yüzüm boka dönüyor sadece.

   Delete
  4. Ben sokarım! Beni seç beni seç... :)

   Delete
  5. Oha olucak galiba bu plan! "Anında Cevap Timi" <3

   Delete
  6. bende de iş yok:) ama biri laf sokarsa desteklerim, yalnız bırakmam. belki bu arada sinir krizi geçirmeden hazırcevap olmayı öğreniriz senden Saçaklı:)

   Delete
  7. bende o an bi hazımsızlık hissediyorum ama tam tanımlayamıyorum.Allahım hala süzme olduğum için olabilir bu.Neyse belki de insanların bu kadar adileştiğine inanmayan yerlerim var

   Delete
  8. Tamam biz halledicez bence bu meseleyi. Önce içimizden ve hatta dışımızdan tekrarlıyoruz: İnsanlar bu kadar manyak olabilir. İnsanlar bu kadar adi de olabilir.
   Önce bu alıştırmayı yapalım, yarın gene toplanırız. Belki Saçaklı bir takım ısınma hareketleri önerir.
   Buradan devam ederiz; nasıl sinir krizi geçirilmez, efendime söyliyim, ilk aklımıza geleni söylüyor muyuz, ne derece hakaret edebiliyoruz filan. Bunları öğrenmemiz lazım bence.

   Delete
  9. Yarın antrenmanlara başkıyoruz :))

   Delete
 2. Ben de o rekoru kırabilirim, hiç mi sıkılmaz bir insan. Ev güzel bir şey.. Alışveriş için en iyi saatler sanırım haftaiçi akşam, hafta sonu Ankara'da yaplacak bir şey bulamadıkları için kendilerini Avm'ye atıyor insanlar.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay evet, hafta sonu en gidilmeyecek yer avm burada. Gerçi kafeler de tıklım tıklım, deli gibi trafik de var, nüfusu mu arttı Ankara'nın anlamadım gerçekten.

   Delete
 3. ikea nın internet sitesinden sipariş veriyorsun kapına geliyor. ben öyle koltuk kılıfı satın aldım, 3 lü koltuk kılıfı.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ruloları bulamadım internet sitesinde, bir de bu sefer nakliye bekleyeceğim evde, gideyim alayım ve bir an önce bitsin bu alışveriş istedim. Bakalım hafta içi bir daha deneyeceğiz, belki bu sefer olur :)

   Delete
 4. ayyy! kesinlikle haftaiçi, yaşasın işsizlik! o.O

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ühühüühü gitmeye gitmeye unutmuşum milletçe Ikea'ya olan tutkumuzu :/ Yoksa ay lav işsizlik, deli miyim ohooo :D

   Delete
 5. Ben de evde hiç sıkılmam. Aslında bu bir beceridir, gurur duyarım bu huyumla:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yaşasın evler! :) Valla ben de evde sıkılanı pek anlamıyorum, evle de pek alakası yok aslında, kendine kendine kalınca sıkılıyor herhalde. Yalnızlık da ne güzel halbuki.

   Delete