November 10, 2017

Gözümü Yanan Odunlara Dikesim Var

Facebook'ta 265 adet arkadaşım varmış, dün oturup 185'e indirdim. Üniversiteden tanıdığım ve ilişkimizin "Merhaba"dan öteye geçmediği insanlar, lisedeyken de hiç alakam olmayan lise arkadaşları, arkadaşımın sayfasına yorum yazdığımı görüp oradan beni ekleyen tanımadığım insanlar, 5 senedir karşılaşmadığım arkadaşımın arkadaşı kategorisinden insanlar. Manyak mıyım bilmiyorum, niye bu insanlarla sosyal medya üzerinden birbirimize bağlı olalım?

Ay bu sahte kalabalık beni çok bunaltıyor. Günün bilgisi: Annemle babamın emekli hayatına çok özeniyorum. Bana fotoğraflar yolluyorlar, genelde şöyle şeyler:


Emekli hayatı dediğim neredeyse hobbit hayatı, ben niye Ankara'dayım bilmiyorum.

Kargo (ya da karga) bekliyorlar benden; paylarına düşen Ovacık nohutu ve fasulyesi, okuduğum yeni kitaplar, bazı eski kitaplar filan. Yeni bir sahaf açılmış Urla'da, güzel kitaplar varmış, sahaf oğlanı da sevmişler, bugün arayıp anlattılar. Zaten genelde böyle şeyler anlatıyorlar, uzun uzun zeytinyağından filan bahsediyoruz. Bahçeye kahve içmeye çıkınca arıyorlar ağaçların altından, Malgaca Pazarı'nda çay içerken arıyorlar, komün tarlasında hasat yaparken arıyorlar. Ben genelde şu anda oturduğum masada oturuyor oluyorum.

İki satır yazabilene kadar akşam oldu, ateşe karşı oturma imkanım yok, ayaklarımı köpeklerin altına sokup kitap okuyayım bari.

8 comments:

 1. "Emekli ol ki genç kalasın/Bu dünyadan da zevk alasın"
  Bakınız: BEN!
  Mütevazı olmaktan son zamanlarda karşı karşıya kaldığım bazı davranışlar nedeniyle vazgeçmek üzereyim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahhahha ne güzel olmuş şarkının bu versiyonu :)
   Neler oluyordu aman yarabbi?!

   Delete
 2. bir yerden sonra kışları Angara'ya dönmemeyi seçerek bence en iyisini yaptılar. çorba mevsimi açıldıysa ben bi gideyim. <3 (sinsice güldüm)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hakikaten insan neden kışın döner buraya? Çorba mevsimi açılmış, bir takım reçeller de var galiba. Bütün yaz oflaya poflaya ağaçlardan meyve topladılar, herhalde vardır reçel :D

   Delete
 3. Çok imrendim emeklilerin hayatına ve sahte kalabalık sözünü de çok beğendim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Of valla ben de imrenmekten kör olmak üzereyim, umarım hepimiz en kısa zamanda emekli oluruz :)

   Delete
 4. Replies
  1. Sanırım herkes çay içerken bir kişi rakıya başlamış, isim vermeyeyim, O KENDİNİ BİLİYOR!11!

   Delete