December 22, 2017

Bir Sabah Tıkaç Olmuştum

Eve dönerken Eyüp Sabri Tuncer dükkanına girdim, kapısı iki kanatlı, bir kanadı ittim ve aniden "Ulan kapıdan sığacak mıyım acaba?!" diye fenalık geçirdim. Üstümde pofuduk palto, elimde torbalar vardı ama bu paniğin esas sebebi ortaokul hazırlık talebesi olduğum seneye dayanıyor aslında.

Günün bilgisi: Bir sabah servis otobüsünün kapısına sıkışmıştım.

İlkokuldan çıkıp kendimi havalı liselilerin arasında bulmuşum, şişman ve gözlüklüyüm, araba-otobüs tutuyor, daha ilk sömestre birkaç defa kusmuşum serviste, şoför abi benden hiç hoşlanmıyor.

Devasa ve yetmezmiş gibi çingene pembesi bir paltom vardı, üstümde o, sırtımda gene devasa sırt çantası, elimde resim dosyası, torbada beden eğitimi kıyafetleri filan beklerken servis yanaştı kaldırıma. Ben de kapıya yanaştım. Kapı açıldı ama tek kanadı açıldı. Öbür kanat bozulmuş. Genç blogçular için otobüsün temsili resmini koyuyorum:


Kendimi attım kapıya ve kaldım orada. Ne geri gidebiliyorum ne de otobüse binebiliyorum. Kocaman çingene pembesi bir tıkaç gibi kaldım. Buradan sonrasını beynim silmiş bana acıyıp, hatırlamıyorum nasıl kurtuldum kapıdan da otobüse binebildim. Biraz kahkahalar filan hatırlıyorum sadece. Bir de şoför abinin bana bakan ifadesiz yüzünü.

Beni arkamdan ittiklerini tahmin ediyorum, ay allahım sabah sabah çileye bak. Bir filmde görsem çok gülerdim ama allah hiçbir çocuğu sabahın köründe servis kapısına sıkıştırmasın çaresiz bir böcek gibi, travması uzun sürüyor.

Eyüp Sabri Tuncer'in kapısından alnımın akıyla geçtim, sıvı sabun alıp eve döndüm. Hayvan testi yapmıyor, bazı ürünlerde vegan etiketi var diye sabunumsu şeyleri buradan alıyorum.

Gideyim çorba içeyim biraz. Kesin bu gece rüyamda otobüs kapısı göreceğim.


8 comments:

 1. Nasıl yapıyorsun, gayet normal cümleler kurup bu kadar komik olmayı? Şöförün ifadesiz yüzü en çok güldüğüm, hala gülüyorum ... Ah Fermina...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Şoför abinin bana bakan başka türlü bir yüzü hiç olmadı zaten, kısa süre sonra beni bir üst sokaktan geçen servise yolladı. O serviste de hiç kusmadım, bela gibi bir şeymişim gerçekten.
   Gülmene sevindim, ben de gülüyorum hala :)

   Delete
 2. Ben de bir kez Profilo Alışveriş Merkezi'nde asansöre sıkışmıştım. Öğle arası, giymişim ceketleri. Tam asansöre binecekken taak kapanmasın mı kapı? Karşımda yahuşuhlu bir çocuğa bakarken yanlardan pres oldum. Çocuk çaktırmadan gülmeye çalıştı, kafasını önüne eğdi ama büyü bozulmuştu bi kere :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ayyy allahım! Niye oluyor böyle şeyler ya? Valla kendim sıkışmışım gibi bir gerilimle okudum asansör macerasını ahhahhahha ay çok fena :/

   Delete
 3. Ben de çok seviyorum Eyüp Sabri ürünlerini, zeytinyağlı köpük sabun favorim bu aralar, denedin mi onu, harika bence.
  Otobüs fotosuna çok güldüm :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aaa köpük sabunu görmemişim. Doğal zeytinyağlı aldım, bir tane de üstünde okyanus yazan. Okyanus aromalı sıvı sabun :) Köpüklüyü alayım bir dahaki sefere, merak ettim hemen.
   Süperman Turbo otobüs, hayatımı kararttı o gün :D

   Delete
 4. Hepi nüv yiığr şeyi gelmeyecek diye tahmin edip şimdiden Barbar Bey'i ve Fermina Daza'yı kutlar, yeni yıla ışınlarım itinayla :D Köpenkleri kargoyla yollarım yalnız :p

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahhahha ay neredeyse gelmiyordu hepi nüv yiığr şeyi, şimdi bir fırsat bulup oturdum kompüterin başına :D
   Anca beraber kanca beraber Zihnibeyciğim, ışınlandığımız yerde görüşürüz, şarkılarla buluşuruz :) İyi seneler bizden <3
   (Köpekler yürüyerek gelsin, kafa dinleyelim azıcık.)

   Delete