December 8, 2017

Çık Hayatımdan Eymi Lii

Günün bilgisi: Bazı küçük şeylere çok sinirleniyorum. Esas yazacağım şeyin yanında başka neler var diye düşündüm. Patlamış mısırıma uzanan eller geldi aklıma. Hele sinemada, yan koltuktan yola çıkan o el, o beklentiyle hafifçe açılmış avuç. Barbar kocamla ilk sinemaya gidişlerimizde olay çıkararak hallettim bu sorunu, bunu anladı.

Ama herkesin kendi hesabından müzik dinlemesi gerektiğini anlamadı. Anlamıyor.

Baktım Spotify "2017 en sevdikleriniz" listesi yapmış, çok seviyorum böyle listeleri sene sonlarında. Tıkladım. Tıklamaz olaydım.


Tesla ile başlıyor, allahım sen sabır ver. Amy Lee var yahu. Eskimiş terlik ağızlı, sonsuza kadar ergen, vayt treş Amy Lee. O Dino Merlinleri de ben dinlemedim, plağı var çünkü, ben plaktan dinliyorum.

Ahmet Aslan ile Kemal Dinç'in albümünü dinleyen benim, o albümden bir parça anca 14. sıradan girebilmiş listeye. Devamı da aynen böyle listenin.

Arada bir tane Monteverdi var, o da ben değilim. Hatırlarsanız bir akşam ben evde yokken mutfak bezleriyle ateş yakıp bu madrigal ile coşmuştu. Hala dinliyor aynı madrigali, tabii ne bir öncekini ne de bir sonrakini. Aynısını dinliyor. Üst üste dinliyor.

Velhasıl 2017'imi Spotify'da rezil etmiş. Mesaj atıp boşamakla tehdit ettim, listeyi çok eklektik bulduğunu yazdı. Önümüzdeki sene daha çok çalışıp sevdiğim şarkıları üst sıralara çıkaracakmışım. Hayat bir mücadeleymiş çünkü.

Yani gerçekten evlenmeden önce düşünmüştüm, acaba nasıl olacak aynı evde biriyle yaşamak filan diye. Korktuğum yerlerden değil hiç ummadığım bir yerden yedim darbeyi. Nefret ediyorum adamın dinlediği müziklerden de, aynı şarkıyı başa alıp alıp saatlerce dinlemesinden de, sesi sonuna kadar açmasından da. Amy Lee ya, Amy Lee. Yetmezmiş gibi üstüne Evanescence de dinlemiş. Ve nasıl dinlemiş ki çok dinlenen listesine girmiş, oha. Bir insan nasıl aynı anda hem patates Amy Lee hem de Nine Inch Nails dinler?

Şimdi şifremi değiştireceğim. Belki 2018'i kurtarırım.

16 comments:

 1. Şu anda çok sinirlisin biliyorum ama gerçekten çok güldüm ben okurken. Çok çalış bu sene , senin istediğin olsun.
  Bak benim 2017 spotify listem Eylül ayı itibari ile Kardeş Türküler hakimiyetine geçti , son albümlerini öyle bir manyaklıkla dinlemişim.
  Şu son yazdığımla çıldıracaksın belki ama , Amy Lee'nin şu şarkıyı söylemesini sevmiştim ben . :)
  https://www.youtube.com/watch?v=lEr8H4B8DAo

  Aşk aynı müziği aynı anda dinlehdjbshbfhvdx
  Ağzıma terlikle vurmadan kaçtım ben . :)Köpekleri öperim

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay allahım gene çalı çırpının içinde saçlarını savura savura öfff. Seversin tabii, şarkı güzel çünkü. (O kadar devirdim ki gözlerimi önümü göremiyorum şu anda.)
   Aşk bütün bunlara rağmen benim Şafak'ı gece kalkıp haşlamamam bence. Gecelikle yatsam haşlaması daha kolay, pijamayla ısınıyorum, çok derin uyuyorum, kalkamıyorum. Bak görüyo musun, aydınlanma yaşıyorum şu anda.
   Öpücem köpekleri senin yerine, sen de Efki'yi sıkıştır lütfen <3

   Delete
 2. Liste bana Sanskritçe gibi geldi, o derece yabancı, yaşlandığımı yüzüme vurmasan olurdu ya neyse, köpenklerin hatırı var alakamı kesmeyim.
  Diyanet size kolaylık sağladı, maille boşayabiliyonuz artık, önümüzdeki yıl için bununla tehdit et. Maille evlenmek de mümkün mü acebağ?
  Az evvel sana kek yapamadığım için kart atıp geldim, inşallah kendimden önce gelir, içine şu Hatay'dan ulaşmayan kemgöz mozaikli kartını da koydum, hatıraa olarak saklarsın.
  Neyse ben gidip Dark seyredeyim, senin yüzünden ürke ürke izliyorum, bi de ne çok adam var ve hepsi birbirine benziyor yahu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Estağfurullah. Listede Ben Melamet Hırkasını var en azından bir adet :)
   Dün akşam zorla çıkardım benim hesabımdan, kendisininkine de giremedi şifresini hatırlamadığı için. Sonra gidip yattım, bilemiyorum ne yapacak. Ama email tabii büyük kolaylık, devletimiz her şeyi düşünüyor gerçekten de.
   Ay evet çok adam var Dark'ta, gittikçe de çoğalıyorlar. Son bölümde hala "Aaooooo bu adam ve şu adam, bi de öbür adam, ay demek ki bunlar hep şeymiş!!" diye birbirimizi dürtüyorduk.

   Delete
 3. Barbar kocanızdan taraf olduğumu belirtip hızla kaçıyorum... Aouvv! evde zopalı süpürge yoktur iişallah...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay nasıl taraf ya? Sucuk mu teklif etti gene? Döner mi?

   Delete
  2. Bu sefere özel bi teklif yok ama mangalı kim yakıyosa ben ondan taraf olurum. :)

   Delete
  3. Mangal ne ki, evi yakarım. Sucuğu da şişe takıp veririm, camdan içeri uzatırsın. Kendin pişir kendin ye: Kundakçılık.

   Delete
 4. İşte o benim!
  Tina Arena'dan sonra çok rahat Metallica dinleyebiliyorum :o

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahahhahhahha :D Sen en azından benim hesabımdan dinlemiyorsun :)

   Delete
 5. Replies
  1. Ayşe Hatun Önal'ı Amy Lee'den daha iyi buluyorum.

   Delete
 6. Ay AHAHAHAHAHAHAHAHAHA.
  EVLENMEK İSTİYORUM.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay yoo istemiyorsun bence. Bi daha düşün bak.

   Delete
 7. " ...Mesaj atıp boşamakla tehdit ettim, listeyi çok eklektik bulduğunu yazdı. Önümüzdeki sene daha çok çalışıp sevdiğim şarkıları üst sıralara çıkaracakmışım. Hayat bir mücadeleymiş çünkü."

  Ahahjkldaadklj, kendi evliliğimi gördüm ya, hay çok yaşayın.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yalnız olmadığıma çok seviniyorum şu anda :D

   Delete