December 12, 2017

En Sevdiğim Timsah

Günün bilgisi: Her şey bitti, hediye alıp verme meselesiyle itişmeye başladım son zamanlarda.

4 sene önce Sevda'ya çarpı işiyle komikli bir şey yapacaktım yılbaşı hediyesi olarak, ilk harfin yarısı işlenmiş halde duruyor çekmecede. Hediye alırken/yaparken bunalıyorum, bana hediye alınırken de bunalındığını biliyorum. Her hediyeden bahsetmiyorum, "Allaaaah hediye almam lazım, almazsam çok ayıp olur!" hediyelerinden bahsediyorum. Ayıp olmasa keşke. Ayıp olma ihtimali olunca bütün anlam manlam uçup gidiyor o alınan şeyin üstünden.

Kitap ayracı mesela, yarabbi ben de avuç avuç yolluyorum herkeslere. Halbuki yıllardır şu aşağıdaki timsahla yaşıyorum:


Bundan sonra da timsahla yaşayacağım çünkü kitabı açıp da bunu içinde göremeyince sinirlerim bozuluyor. Çok alıştım, çok seviyorum. Timsah olunca her şey normal seyrindeymiş gibi geliyor, kendimi iyi hissediyorum. Bir felaket olur da kaybolursa diye bir tane de yedek Osman Hamdi Bey tablosu ayracı var, çekmecede saklıyorum. Böyle bir planım var yani, başka bir kitap ayracını hayatıma sokmak istemiyorum.

Ne bileyim Sevda evde humus ya da fıstık ezmesi yapınca bir kavanoza koyup bana da veriyor. Benim rondom kötü, evde yapamıyorum böyle şeyleri. Sarıkafa "Yeter artık o 2011 ajandası!" diye yeni ajanda almış bana, Moleskine de almamış, politik ajanda almış. Bunların hiçbiri özel gün değildi, ne varsa spontan hediyelerde var bence.

Spontan hediyeyi de becerebildiğimden değil, sürekli çorap alıp duran insanım. Hayattaki hedefim günlük konuşmalardan ipuçları kaydedip "Aaa geçenlerde şundan bahsetmişti!" diye hediye alabilmek. Özel gün mözel gün beklememek.

Şunları yazdım gidiyorum ama hala çorabın en güzel hediye olduğunu düşünüyorum. Valla bir düşünün, yeni çorap gibisi mi var mı allahaşkına. Yok bence.

12 comments:

 1. Çorap bence de en güzel hediyelerden biri. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay di mi ya! Keşke hep çorap olsa :D

   Delete
  2. Ama ya yılbaşı kırmızı donu? :))

   Delete
  3. Kız benim hiç aklıma gelmiyor yılbaşı kırmızı donu almak. Denesem mi bu sene acaba?

   Delete
 2. Bende de Nuh nebiden kalma Büyülü Fener Sineması ayracı :) Ne zaman aldım inan hiç bilmiyorum.

  ReplyDelete
 3. Hediyeleşmek insanları birbiriyle kaynaştırır. Nazar boncuğunun ayrı bir yeri vardır bende. İnsanlar nedense naarın etkisinde kalabiliyorlar. Dikkat etmek lazım.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aa ben çok severim nazar boncuğu hediye edeyim. Belki yazarım bunu bir sonraki blog yazısı olarak, ne iyi oldu hatırlattığınız.

   Delete
 4. He bende de yüzlerce var, korkunç koleksiyoncu ama kitap aralarında bardak altları, sümüklü mendiller, kalemler, ayraç hariç her türlü ıvır zıvır. Neden çünkü ayraç dalında güzel, pardon o çiçekti di mi? Bir kere de kocişko, aşkitomun kimlik kartını koymuştum da bir hafta aramıştık, tam adam yenisini çıkartmaya giderken ben kitaba kaldığım yerden devam etmeye karar verdim de bulduk :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay bu kimlik kartı hadisesi tam benim yapacağım iş aslında, nasıl olmadı bugüne kadar çok şaşıyorum şu anda.

   Delete
 5. Kabalcı ayraçları der susarım , hey gidi hey.
  Ama benim de en çok kullandığım senin gönderdiğin karabaş bir köpekli vardı o :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay Kabalcılar şu film artizli olanlardı di mi?
   Ahhahhah tabii karabaş köpek göndermişimdir, hiç şaşırmadım :)

   Delete