April 13, 2012

iyi ki doğdun, iyi ki bana yapıştın!

hayatımızın ışığı, kıl dökme makinası koko'muz geçen hafta sessiz sedasız 2 yaşını doldurdu. demek ki 22 aydır beraber yaşıyoruz, ilk gün kucağımda tir tir titreyen yuvarlak bobi suratlı yavrunun şimdi geceleri yatakta gözüme yumruk atıyor olmasını düşündükçe "ne bok yedik biz allahım??" hisleriyle doluyorum. ne yalan söyleyeyim köpek bakmakta öyle parental hisler bulamadım ben. daha ziyade asla kurtulamayacağınız öküz bi ev arkadaşıyla yaşamak gibi bi şey.

biraz önce mesela, annesel hislerle dolup terasa çıktım, güneş varken oynayalım biraz diye. koko karşı apartmanın terasındaki komşulara kuduz gibi havlamaya başladı, ben de aynı anda bu sabahın mahsülü kakaya bastım.

terliklerim makinada yıkanır, ben de bu satırları yazarken koko iki ayağının üstünde doğrulup aynı anda hem güvercinlere hem de çamaşır asan başka bi komşuya havlamakta. 5 dakika da bi de bana gelip dışarının suyunu açayım da hortumla oynayabilsin diye ağlıyor.

22 aydır tek başına tuvalete gidemeyen, huzur içinde iki lokma yemek yiyemeyen, gece yatakta sağından soluna dönemeyen, kocasıyla yanyana oturamayan biriyim ben. koltuklarımız kıl ve yırtık içinde, ayakkabılarımızdan donlarımıza, telefonlarımızdan cüzdanlarımıza kadar kemirilmedik eşya kalmadı. 22 aydır hayatta en sevdiğim şeyleri üst raflara kaldırıyorum, kaldırdım mı diye emin olamayıp geceleri yataktan fırlıyorum ter içinde.

niye böyle bi hayatı seçtik, en ufak bi fikrim yok. insan neden bu kadar yapışık, bu kadar muhtaç, bu kadar manipülatif bi yaratıkla beraber oturmak ister halen anlayabilmiş değilim.

hayvan sevgisi lanet gibi bi şey. "top nerde?" deyince gidip topunu getiriyor diye seviniyorum, budur bütün kazancım bu ilişkiden. bi de kışın arkadan kaşıklıyorum yatarken, süper ısıtıyor. gideyim de bi evi süpüreyim, bahar malum tüy dökme mevsimi.

iyi ki doğurmuş seni canavar annen koko, sen olmasaydın derli toplu bi hayatımız olurdu, çok şükür öyle steril insanlar değiliz.

2 comments:

  1. utangaç köpek.
    iyi ki doğmuş.

    şu uzun tatili ve ayrılığı atlattık, alırız biz de artık diye umut ediyorum.

    ReplyDelete
  2. doğalgaza zam geldi ya, daha da kıymetlenecek koko ile kaşık

    ReplyDelete