November 2, 2017

Hıyarlık

Günün bilgisi: Bazen çok korkunç biri oluyorum.

Dün koşu bandında debelenirken solumdaki boş makineye bir kadın geldi. Full makyajlıydı, içimden hemen gözlerimi devirdim.

Anında da çok utandım kendimden, belki işten geliyor, bir saatlik boşluğu var ve spor yapacak. Kadını takdir edeceğime makyajına göz deviriyorum. Zaten bir saat boyunca minyon bir komando gibi sporunu yaptı. O makyaj da akmadı arkadaşlar! Akmadı! Daha nasıl şampiyon olsun o kadın?

Belki iş yerinden gelmiyor, belki spor yaparken de makyajlı olmak istiyor. Beni niye ilgilendirsin?

Tanımadığım etmediğim insanları dış görünüşleri üzerinden yargılamak çok hıyarca.

Tanıdığım ettiğim ve sevmediğim insanları ise dış görünüş de dahil olmak üzere her şeyleri üzerinden gömüyorum, bunu bırakacak değilim. Şu saatten sonra insan sevgisiyle dolamam ama sebepsiz yere göz devirdiğim kız kardeşlerim için şu yandaki çiçekleri bıraktım.

24 comments:

 1. yaaaaa fıngır fıngırlar ne güzel! <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Fıngır fıngır dalgalandı dünyaaaa, terkedip halatları limanlardaaa <3

   Delete
 2. Hahaha valla hepimiz yapıyoruz bunu zaman zaman
  Ama makyajla ya da fönlü saçlarla spor yapılması sporun doğasına aykırı. Yanında makyaj mendilleri getirip çıkartmak 2 dakikanı alır - ki ben öyle yapıyordum.
  Cildin nefes alması güzel gözükmekten daha önemli. O yüzden ben de öyle düşünüyorum, bir çiçek de ben gönderiyorum o zaman ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ya kız çok güzel makyajlıydı, smokey eye filan, o yüzden çalışıyor olabileceğini düşündüm zaten. Ben olsam kıyıp silemezdim o makyajı :) Pek beceremediğim için özeniyorum o iyi makyajlara.
   Bana da cilt makyajıyla spor pek iyi bişiymiş gibi gelmiyor. Ama ben zaten gözümü açmadan kendimi attığım için salona ve can havliyle spor yaptığım için bu kategorilere yanaşamıyorum bile :D
   Çiçeği aldım, saçıma taktım, trallla laaa :)

   Delete
 3. Sadece göz devirmek benimkilerin yanında devede kulak gelir :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahhahhhha :D Ben de detaylı yazmaya çekindim valla :)

   Delete
 4. Ay ben de oluyorum bazen korkunç biri. Önüme gelen hemen herkese bir sebepten "bu geri zekalı kesin" diye göz devirme ihtimalim var. Ondan sonra Cemile'nin niye sevgilisi yok, oğlanlar neden kompleks yapıyor fkjsdkgfd.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Onlar kesin gerizekalıdır, yanılmıyosundur sen. Lütfen komplekssizini bul, bak lütfen diyorum.

   Delete
 5. Ay ben de biraz makyajlı gidiyorum salona. Napim gözlerim çipil çipil oluyor makyajsız. Alışmışım her gün yapıyorum makyaj. Ama sıfır makyaj hatunları da çok takdir ediyorum doğrusu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben de çipil çipilim makyajsız ama üşengeçliğim ağır basıyor. Sıfır makyaj ve taptaze görünen kızlar var, ben inanamıyorum onlara :D

   Delete
 6. Mina,Morrissey yeni albüm çıkardı gördün mü??

  Bu arada yazılarını okuyunca yaklaşan vizelerin yarattığı bunalımdan çıkıyorum,gülümsüyorum, kahve yapacak enerjiyi bulabiliyorum. İyi ki varsınn *.*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay gördüm ama hala dinlemedim. Güzel mi?
   Yaa çok teşekkür ederim, esas sen iyi ki varsın <3 Yoksa ben kendi kendime konuşuyor olurdum. Yapmadığım şey de değil aslında ama gene de insan sesine bir cevap alınca ne güzel oluyor.
   Sevgiler, vizelerde bol şans :) Gözünü açıp kapayana kadar geçer onlar, merak etme :)

   Delete
  2. Ehh işte, spent the day in bed dile dolanıyor ama eski havası yok, hatta klipte sesi yetmemiş gibi geldi bence izleme. İyi dileklerin için çokk teşekkürler köpüşlere selam <3

   Delete
  3. Onu, bir de I Wish You Lonely'i dinledim. Ay ben de bilemedim valla. Biraz daha dinleyeyim bakiyim.
   Köpeklerden de çok selam var :) <3

   Delete
 7. Oh ben ne makyaj yapıyorum, ne spora gidiyorum, en güzel bişi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Senin festivalden konserlere koşturmaların da spor sayılıyo :)

   Delete
 8. ayy her şey o kadar göreceli ki içlerim şişiyor. bana da gözünde kalem, rimel, dudağında ruj olan birinin "bugün makyajsızım" demesi denk gelmişti bir kere... makyajlı olmak için tene bir şey sürmek gerekiyormuş.

  bi de son denize girişim izmirden dönüp denizi düz görünce üstümü değiştirerek koşmamla gerçekleşmişti. kalem, rimel ohhh... :) hayır kalabalık olaydı, edeleli abiler olaydı da boşa gitmeyeydi bari. şans olacak, şans! :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yav o ten makyajı şeyleri bir aldı yürüdü ki, onlara da bakıyorum. Fakat onlara da çok üşeniyorum.
   Ay ben de gelmek istiyorum düz denize. En son orada debelendiğim halimden 12 kilo zayıfım ve eski Türk filmi gibi sekerek koşmak istiyorum bu sefer plaj boyunca. Mayom yok ama. Annemin 1985'ten kalma mayosuyla gelicem. Nelson marka.

   Delete
  2. bence sen bu yaza bikini hak edeceksin! sen de inanıyorsan 2018 örgü programıma bikini alayım.

   Delete
  3. 1985 Nelson kolleksiyonundan mı çekiniyosun? Çok iyi bi seneymiş, her şeyi kapatıyor ama üst kısma tel filan koymak kimsenin aklıa gelmemiş henüz, o kısım biraz serbest.

   Delete
 9. bence o titretmeden eyelıner çeken kızların heykelini dikmeliler.Yapmam ama hakkını vere vere yapanlara saygım sonsuz

  ReplyDelete
  Replies
  1. Titremeden ve iki göze eşit çeken kızı cumhurbaşkanı yapsınlar. Ben özenip aldım çeşitli eyelinerlar, aman yarabbi, bayağı mesai gerekiyor ahhahhah :D

   Delete