March 25, 2013

gece gece


"sorun şu ki, vaktin var zannediyorsun."

bu gece bu fikirle eziyet ediyorum kendime. bu dersi alalı uzun yıllar oldu aslında ve kendime bu şekilde çeki düzen verdim ben. ama gene de işte.


10 comments:

 1. Aynı durumdayım sevgili Fermina.. Hep aklımda bu "zamansızlık, yetişememe" ile döndüm durdum bu gece :/

  ReplyDelete
  Replies
  1. olanlar bitenler, bi de senin yazın geri getirdi beni bu noktaya, oysa ki ne zamandır sevdiğim insanlar ve şeyler dışında hiçbi şey umrumda olmadan yaşayıp gidiyordum. bi anda hiçbirinin üzerinde kontrolüm olmadığını farkettim, sakin sakin küçük panik ataklar geçiriyorum 3 gündür.

   Delete
 2. humanity's invention as time... http://wordlesstech.com/2012/10/29/there-is-no-such-thing-as-time/

  zaman insan icadidir... var oldugunu varsaydigimiz daha pek cok sey yoktur.. ama ne kadar zor bu sartlanmislari kaldirip atmak...

  Kahve'yle Koko'ya selamlar!

  ReplyDelete
  Replies
  1. astrofizikçiler çok acayip insanlar, saygımdan paspaslarında uyumak istiyorum. çok haklısın, bunu da düşünüyorum bi yandan, tek hedefim zamanı güneşin doğuşu ve batışıyla, çiçeklerin büyümesiyle falan ölçeceğim bi hayat. 24 saattense mevsim döngülerini izlemek, bunu diliyorum hayattan.

   kahve ve koko dün gece sınırlarımı zorladılar, gecenin 3'ünde dışarı çıkmayı falan talep ederek, ağlayarak, sızlayarak. o bitince benimle yatakta uyumak için ısrar ettiler. çok çirkin bi insana dönüştüm. şu anda horul horul uyuyorlar ve terliklerim kayıp.

   Delete
  2. umarim o dilegin gerceklesir.. Benim söyle bi projem var: Bir liste yapiyorum, sevdigim insanlarin bir listesi, bir gün denize yakin büyük bir parca toprak den getirip hepsyle birlikte oraya tasinip, toprakla, hayvanlarla, dogayla icice komün hayati yasiycam...

   bu sabah meditasyon sirasinda, aklima geldin... malum oldu mu? seviyorum seni Fermimanim..

   Delete
  3. evin içine aldığım sardunyalar çiçek açmış, ben de bi on dakika onlara baktım sabah. sonra bi tane ana kaktüsüm var, yavrularını sevdiğim arkadaşlarıma veriyorum, sana nasıl yollarım diye düşündüm, meditasyonun öyle ulaşmış bana :) bi dahaki gelişimde getirebilirim mesela.

   komşu topraklar alalım, koko'nun boynuna sepet asıp sana kek yollayayım :) ben de seni seviyorum, konuşacak ne çok şey var!

   Delete
  4. e haydi o zaman, bekliyorum, bahar da geldi artik! :-)
   Nasil ne zaman nereye tasinacagiz diye plan yapariz hem...

   Delete
  5. tamam o zaman ben biriktirdiğim fotoğraflar ve turistik broşürlerle geliyorum :)

   Delete
 3. ahh ben hala zannediyorum.. onlarca kez tecrübe etmeme rağmen; sürekli teşekkür etmek, özür dilemek, en önemlisi mutlu etmek için hep yeterli vakte sahip olduğumu düşünüyorum. işin kötüsü ben kendimi terbiye etmeye ve geciktirmemeye çalıştıkça etraftakiler bu konuda edepsiz olma yarışına giriyor. oyy çok dertliyim fermina..

  ReplyDelete
  Replies
  1. off sorma, 2 gündür o kadar çok 1'den 10'a kadar saydım ki içimden. aslında bütün bu iyi niyetli sızlanmalar bi yana, bıraksalar çok güzel seri katil olurum ben.

   Delete