May 27, 2013

çok güzel manikür

dün kocamın yeğenleri geldi. küçük olan kız, önce terastaki bütün saksılara karpuz çekirdekleri sokuşturdu sonra zorla gün batımını seyrettirdi. akabinde de bana manikür yapmaya karar verdi. neticeyi aşağıya koyuyorum.


11 comments:

 1. Ben olsam kenarlarını temizler, bir süre kullanırdım bu manikürü:) Baktıkça gülümsetirdi...

  ReplyDelete
  Replies
  1. silemedim ben de, o kadar uğraştı bi de çocuk kürdanlarla mürdanlarla. bi kutunun içine de bi dahaki sefer için malzemelerini yerleştirip gitti. birazdan markete gideceğim, bakalım halk ne düşünecek manikür hakkında :)

   Delete
 2. Bir an yazarken kabus gibi çocuklar canlandı gözümde inan ama ojeleri görünce içim ısındı:):)Pek şekerler ya. Bizim defne var o da ojeci biz ona kısaca tek kaş diyoruz. Anneme oje sürmeye bayılır. Kuzenimin kızı defnemu süslü kendisi çok:)Çocuklar hep bayılırlar zaten böyle boyama işlerine:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ya valla ezelden beri sırf çocuk diye hoşgöremeyen biriyim, çocuk büyütmedim diye böyle herhalde :) sessiz, utangaç çocuk da kalmamış hiç, hepsi her şeyi biliyor. itiraf edeyim o saksılara dadandığı anlarda fenalık geçirdim :) sonra kendsi ojelerle uğraşırken bana da sevdiği bi filmi açtı, bi de "kimse benimle senin ilgilendiğin gibi ilgilenmiyor" dedi, vicdan azabından geberdim o anda.
   zor bi şey bu çocuk meselesi.

   Delete
  2. Ahh ben de aynen sana katılıyorum. Ben de çocuklarla bir saatten sonra vakit geçiremiyorum. Zaman çocukları çok bilmiş. Ben mahçup utangaç çocukları seviyorum. Ama şimdi sen kimse benimle ilgilenmiyor senin gibi dedi yazmışsın ya çok üzüldüm. O hissi iyi bilirim. Bir defasında defnenin abisi derin küçükken sabahın 6 sında oyuncaklarını getirmişti yatağımın dibine oynamak için ben uyumak istemiştim sonra yüzündeki o üzgün ifadeyi görünce içim burkulmuştu kalkıp oynamıştım. İnsan dayanamıyor ki çocukların böyle üzülmesine. Keşke tüm çocuklar her zaman mutlu olabilseler. Öyle zamanlarda ben de hep çocuk olduğum zamanları düşünürüm ben de böyleydim dedim ve biraz daha tölerans göstermeye çabalarım. İnan bence de çocuk meselesi çok zor. Zaman ilerleyip de çocuk mevzuları gündeme geldikçe nasıl tırsınç bir hale bürünüyorum görmen lazım:):)

   Delete
  3. offf konuyu başka bi yere çekeceğim ama dün gece bi doğum belgeseli seyrettik. başları çok ilginçti, hayat nasıl başlıyor falan diye. sonra kadınlar doğurmaya başladı. biri üçüz doğurdu, diğeri suda doğurdu, seyrederken mahvoldum :)

   Delete
 3. OY OY OY TIRNAKLAR ÇOK ŞEKER OLMUŞ :)
  NE DE İYİ YAPMIŞSIN BENDE ÖYLE YAPARIM ÇOCUKLAR GELİNCE MAKYAJ YAPMAK İSTERLER SAÇIMI YAPMAK ISTERLER BENDE BIRAKYORUM ISTEDİKLERİ GBİ YAPSINLAR :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. evde çimen yeşili oje varmış, en çok ona şaşırdım :) bi dahaki gelişinde de saç yapalım bari, iyi oldu bak yazdığın.

   Delete
  2. :)) ÇOK EĞLENCELİ OLUYOR OZAMAN SAÇININ YAPILI HALİNİ DE MERAK EDİYORUM :))))
   BAKK İYİKİ GELMİŞLER VE OJENİ BULMUŞLAR :)

   Delete
 4. Serçe tırnak süper olmuş ama :) Bunu 80'li yılların iflah olmaz bir asitçisi olarak söylüyorum :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ahhahhaha :) o zaman bi dahaki gelişinde asit dansı öğretiyorum çocuğa, sonra artık annesi düşünsün :)

   Delete