September 30, 2017

Birinci Gün / Şarkıda Dediği Gibi

Ay gene aylar olmuş, niye böyle oluyor yahu? Neyse, serin bir Ankara cumartesisinden sesleniyorum, ev serin en azından, sokağı bilemiyorum. Hala kahvaltı edeceğim, saat neredeyse 13:00.

Geçen iki ay zarfında çok da önemli bir şey olmadı, valla, işte yaz filan geçti, ne bileyim. Mari Antrikot Hanımcığım şalanj teklif etmiş, günlük rutinin içinde de bir devinim var diye. Baktım Leylak Dalı başlamış, benim de başka türlü yazacağım yok, hemen dahil oldum. Birinin diğerinden farklı olmadığını düşündüğüm günlerimin kaydını tutmak fikri hoşuma gitti, en kötü birlikte fenalık geçiririz. Zaten niye blog yazıyorum, şahsi uyuzluğumu kamuya mal etmek için.

Genelde sabah-öğlen arası yazdığım için dün neler oldu anlatacağım mecburen, hem belki bana da zihin cimnastiği olur. Bazen arkadaşlarım "Şöyle demiştin, böyle yapmıştın" diye bir şeyler anlatıyorlar, hayal meyal bile hatırlamıyorum, bir yavru köpek şaşkınlığı içinde kafamı sağa ve sola yatırıyorum.

Başlamadan peynir öveceğim, bir saniye.


Selam olsun sana Erdal Evirgen, selam olsun sana! Tulum peynirini zaten çok seviyorum, bunu özellikle beğendim, sabahlarıma güneş gibi doğuyor.

Dün sabah kalkıp Sevda'yla buluştum, spor salonuna gittik. Benim üçüncü spor salonu denemem, arada bir kere de yoga merkezinden kaçmışlığım var. Geçen çarşamba plansız programsız gidip yazılıverdik, ecnebilerin dediği gibi "third time's the charm", belki bu sefer tutunurum bu salonda.

Bana ayakkabı, Sevda'ya sos tenceresi, termometre ve tel çırpıcı alalım diye spordan çıkıp alışveriş merkezine gittik. Allah kimseyi oralara düşürmesin, başka da söyleyecek bir şeyim yok bu konuda.

Dün hava çok güzeldi, bazen serin bazen sıcak, normal sonbahar havası. Tunalı'dan Kızılay'a yürüdük, Ankara'da yürümeyi seviyorum. Yol üstünde Kebap 49'a oturup bir adet pideyi bölüştük, üstüne de çay içtik. Kebap 49, serçeli kebapçı. Masaların arasında serçeler uçuşuyor, kırıntıları kapıyorlar.

Eve gelince ıspanak pişirmeye çalıştım, aslında dünün tek motivasyonu dolapta bekleyen o ıspanaktı. Evde kuru soğan yokmuş, kaldı ıspanak. Bugün daha umutluyum bu konuda.

Gece vakti battaniyemi barbar kocama kaptırınca gidip dolaptan geçiş dönemi yorganımı indirdim. Üç yorganım var: yazlık, geçiş dönemi ve kışlık. Çok üşüyen biriyim.

İçi geçmiş bir patates gibi spora başladığım için akşam olduğunda kas ağrısından kıpırdayamaz hale geldim. Koko'yla yorganın altına girdik, Kudi gelip ayakucuma ilişti, biraz kitap okudum, böyle bitti dün.

Ay saat 16:30, iyi ki öğlen yazıyordum yazıyı.

Şalanja gelir misiniz? Gelsenize. Şarkı bırakayım da gideyim.
14 comments:

 1. Veganların baş düşmanı peynir. Cidden peynir sorununu atlatabisek vegan olabilir herkes de peynir fena ya <3

  Spor deyince sabahları düzenli egzersizlere başladım (dört aydır) ve şuanda on beş kilo verdim. Yazmadım blogumda nazara gelmeyeyim :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay hem düzenli egzersiz hem de giden 15 kilo! Seni canı gönülden tebrik ediyorum Zihni Beyciğim! Ben de 12 kilo verdim geçen kıştan bu yana, demek ki sessiz sessiz çalışıyormuşuz aynı anda :D
   Vegan deyince, ben de bloga yazamadım bir türlü ama et yemeye döndüm. Hem de Sarajevo'da aniden döndüm, herhalde hikayeye en çok sen güleceksin yazmayı becerirsem :D

   Delete
  2. Onbeş kilo muuuu! Ya kurban olduklarım beş kilo veremiyorum bu nası oldu anlatın... ama nazar konusuna bir şey diyemiyorum, kendime bile nazarlıyım ahhaha :)

   Delete
  3. Valla ben 9 ayda 12 kilo vaadediyorum, ayrıca dün öğle yemeği olarak künefe yedim. Bence Zihnibey açıklasın formülünü, onda ne yaptığını biliyormuş gibi bir hal var :)

   Delete
  4. Zihni Bey basın açıklaması için bekleniyorsunuz. :)

   Delete
 2. Bize de keyifli okumalar o zaman 😊, senin eğlenceli anlatımını okumak çok zevkli 🙃

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yaaa çok teşekkür ederim <3
   Valla ben biraz şüpheler içindeyim, bazı günler sadece güneş doğuyor ve batıyor, başka da hiçbir şey olmuyor :D Hayırlısı inşallah :D

   Delete
 3. Ay hoşgeldin, özledik ayol. Bugün aklımdan geçtin bu kız hala Urla'da ne yapıyor diye. Yazalım yav, bloglarımız ağlamasın :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ojjjbulduk. (Uçaktan inen, Türk makamlarca karşılanan Bulgar Türkü Aysel misali.)
   Urla da pek güzeldi yav, gözüm arkada kaldı biraz. Ama çok istiyorum bloglarımız ağlamasın, hep gülsün, buralarda aktivite olsun :)

   Delete
 4. Pek bir keyifli okuması. Bence güzel olacak :) Bu arada şarkıyı bir ara o kadar dinledim ki, pek severim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yaşasın! Çok teşekkür ederim :) Ay ben de bir aralar çok dinledim bunu, ne güzel şarkıymış di mi?

   Delete
 5. yettim geldim okuyorum yazılarını:))))

  ReplyDelete