December 4, 2017

Yünlü / Yünsüz

Şuraya kargoyu alamıyorum diye sızlanıp yazıyı yolladıktan sonra geldi o kargo. Saat akşamüstü 6'ydı filan ama geldi. Demek ki benim itelememem lazım gerçekten. Koko, kargocu oğlana ayı gibi havlamasaydı daha iyi olurdu tabii ama yapacak bir şey yok. Normalde kapıya her gelenin kolunu bacağını yalayan dobez çocuğumun havlayası tuttu. Neyse.

Günün bilgisi: İnanılmaz sıkıcı rüyalar görüyorum. Yani 100 rüyadan 97'si filan dünya saçması. Sıklıkla yün kazak gören biriyim, pet su şişesi, yün battaniye, çoraplar, tanıdığım insanlarla hiçbir şey yapmadan duruyoruz, gündüz yaşanmış şeylerin aynıları. Böyle şeyler. Bazen kaldırıma paralel park etmeye çalışıyorum. Ne ehliyetim var ne araba kullanbiliyorum, neden park etmeye çalışıyorum bilmiyorum.

Fakat o geriye kalan 3 rüya var ya, işte onlar kabus şeklinde tezahür ediyor, uyandıktan sonra da sinirlerimi bozmaya devam ediyor. Dün gece, 15 Temmuz'un bir versiyonu olarak başladı, helikopterdi jetti filan. Oralardan aldı yürüdü, rüya bittiğinde Ankara haritadan silinmişti. Ben hep evdeyim bu rüyalarda, şu anda oturduğum yerdeyim, bir anda başlıyor her şey.

Benim gibi uyuz insanın yünlü rüyalarının içine bunlar girmeseydi keşke, oldu bir kere artık, yapacak bir şey yok. Belki başka bir yere taşınmayı başarırsak, gerçekten gündüzlerimi ağaçlara bakarak geçirirsem, belki o zaman her gece yün olur, pet şişe olur.

Mesela loto çıksa bu süreç çok hızlanır, ne güzel olur. Lotoyu eve yakın bir kırtasiyede oynuyorum, tatlı bir kadın duruyor makinenin başında. Geç bir saatte gittim geçen gün, "Hala oynayabiliyor muyuz loto?" diye sordum, "Oynayabiliyoruz bebişim!" dedi. Bebişim mebişim ama 3 bile tutturamadım o kuponda. Gerçi bu bebişim ablayla bir kere karşılıklı sevinç çığlıkları atmışlığımız var, 3 tuttu diye götürdüğüm kuponda meğer 4 bilmişim. 180 lira mıydı, 200 müydü, hayatımın ikramiyesini alıp koşarak çıkmıştım kırtasiyeden.

Bazı lotolar devretti, yılbaşı biletleri çıktı. Bunları hep haber vermiş olayım. Çiçekler bırakayım, gideyim.

17 comments:

 1. Ben rüya görmüyorum nedense. Nadiren oluyor :/ Gençken Tina Turner oluyordu bazen konserde vs :D Yaşlandım herhald.

  Loto benim :p Toplanıp Meksika'ya iltica planlarındayım ahahaha Cancun'da köfteci açarım herhalde :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cancun'da hava şu anda 23 derece, yarın 28 ve yağmurlu. Allahım tam en sevdiğim havalar. Rabbim bizi Karayipler'e ışınlasın lütfen :D

   Delete
 2. Yıllar önce rüyamda sürekli bizim eski anadolu kullandığımı görüyordum, ehliyet aldım, bi kere kullandım kesildi. Ondan bir iki yıl sonra sigara içtiğimi görmeye başladım, içtim o da kesildi... o zamanlardan beri de çook nadir rüya görüyorum, çoğacayip!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bi kere paralel park etsem geçecek yani? Ama daha ne kadar yün giyebilirim bilmiyorum, halihazırda çok yünlüyüm bence :/

   Delete
  2. gerçekten bi kere park etsene merak ettim. postayla üzerinde deney yapmak beni artık kesmiyosa demek... :))

   Delete
  3. Şafak'ın bana arabasını emanet edeceğini hiç sanmıyorum ama bi amlatayım durumu. "Ya çok lazım, rüya görüyorum diyoraaam!"

   Delete
 3. Ay benim rüyalarımda da maceralar , felaketler , olaylar oluyor genelde. Sıkıcı hayatım renkleniyor . Dün mesela şirketi yıkmıştım.
  Bir de bir arkadaşım beni görmüş rüyasında , cumhurbaşganından plaket alıyormuşum , yanımda da Efki varmış.

  Yılbaşı bileti çok almayın. Bana çıkacak çünkü kocaman devasa bahçeli bir ev alıp bulduğum köpeği bahçeye atacam.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay bak sen gene aktifsin, şirketi yıkmışsın, benim hep başıma bişiyler geliyor rüyalarda. En aktif olduğum rüya araba parkı rüyası, onda da zaten bir türlü tam yanaşamıyorum.
   Valla dünya tersine döner, sana plaket verir, bu olabilir ama o saraya köpek sokmaz bence. Efki'yi kapıya bağlatırlar. Evlerine hayvan sokacak insanlara benzemiyorlar.
   Çok almadım ben bilet. Bahçeli ev aldırıp içine köpek attıracak kadar aldım.

   Delete
  2. Hayal budur <3 Annemin arada aklına estikçe şunu diyor, bütün paramı hayvanlara bırakacağım, senin elin ayağın tutuyor ahahaha. Kocaman bahçem olsa muhtemelen önüme çıkan her kediyi köpeği eve doldururum. Sonra kesin show habere düşerim izlersiniz :D

   Delete
  3. ay dünyanın en saçma yorumunu yazmışım. " bütün paralar benim olsun "
   valla onu demek istemedim. çok çok özür dilerim.
   kim daha çok köpeğe bakacaksa ona çıksın :) :)

   Delete
  4. Ben ararım Show Haber'i Zihnibeyciğim, olay çıkarırım, dava açmakla tehdit ederim. Her daim desteklerim kediyle köpekle dolu evini :)
   Sevgili Demir Somya, zaten hepimiz çeyrek bilet alıyoruz diye tahmin ediyorum, hepimize çıkabilir aynı anda. Hem daha çok köpek kendini eve atmış olur. Şimdiden 3 kişiyiz, 3 ev+bahçe, ohoooo, en az 45 köpek, allah bilir kaç kedi.

   Delete
  5. biriniz havuzlu ev alın bari , çocuklar yüzsün azıcık.

   Delete
  6. Havuz bende. Ailece ikna olduk havuza, aç kalırım gene de havuz.

   Delete
 4. Ben ağaçlara bakıyorum ama nefret rüyalar görmeye devam ediyorum bebişim, hayal kırıklığına uğratmak gibi olmasın. Araba ben de kullanırım rüyamda, yavaş yavaş sürerim ama panikten sabah uyandığımda yorgan morgan yerde olur. Halbuki gaz, fren nerde sorsan bilmem o derece cahilim araba konusunda. Esasen rüya görmek istemiyorum asla, zira iki kere aynı kötü rüyayı gördüm birinde dayım berbat bir kaza geçirdi, yıllar sonra aynı rüya sonrası öldü adam. Kendimden korkuyorum o derece yani. Mümkün olsa rüyalarımı aldıracağım.
  Lotoyu değerli eşim, aşkitom, gurbanım ihmal etmez oynar, du ben de bilet bari alayım yılbaşı aşkına

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yok, köy diyom ben. Köy ağacı. Yoksa burada da gökyüzüne bakıyorum ama pek bi işe yaramıyor. Çünkü fikrisabit insanım, her şeylerin izleri her yerlerde duruyor Angara'nın gökyüzünde, kaldırımında, orasında burasında.
   Aşkitonuzun oynaması yetmez, siz de alınız bir bilet, en azından çekilişe kadar hayal kurarız :)
   Ay kitap biraz önce geldi bu arada, iki hafta sürdü resmen teslimat. Ama kavuştuk çok şükür :)

   Delete
  2. "20 sinden sonra Ankara'dayım,görüşelim. Ayrıca 28 ini de unutma...

   Delete
  3. Tamam ben burlardayım, 28'ini not ettim zaten :)

   Delete