April 3, 2011

bandaaaana orrayt

yemin ederim ne diyeceğimi unuttum, bütün tadım kaçtı, bi açık bi kapalı blogger, kardeşim Z. gece yarısından sonra girebildiğini söylüyordu, haklıymış. ama bende motivasyon kalmadı, gün içinde bişeyler görüp "aaa bunu bloga koyayım" heyecanı bitti.
neyse.
ara ara kapıldığımız koko'ya aksesuar furyası dahilinde Z. bu bandanayı dikmişti, koko yiyeli çok oldu, anca koyuyorum fotoğraflarını. (kahrol digitürk, en az bandana kelimesi kadar çirkinsin.) kokozilla bi süre terasta şeref turu attı, yerlerde yuvarlandı falan. sonra biz değişik kullanım alanları üzerinde çalıştık. güneşi yiyince mayıştı, itiraz edemedi. ayakta uyuyan dobermannın dramı.


dobermann kulak mulak diye google üzerinden çok gelen olmuş ben yokken, o yüzden bi kere daha yazayım, lütfen kestirmeyin kulaklarını, hem çok acı verici köpeğiniz için, hem de aslında sağlık sebebi olmaksızın kulak-kuyruk kesmek yasal değil, bunu yapmaya kalkışan veterinerinizin sizden şimdiye kadar aldığı paraları bi kere daha gözden geçirin. illa ki kestireceğim diyorsanız, onlarca dobermann gördüm ama bi tane düzgün kesilmiş kulak görmedim. biri küçük diğeri büyük kulaklar, kenarları tırtıklı kulaklar, yamuk dikilmiş kulaklar, ameliyat sonrası kırılıp tekrar alçıya alınan kulaklar. neyse biz evde yaptık, çok güzel oldu. tarla farem, köstebeğim, karakafam benim.

2 comments:

  1. ay, üstü açık bi arabada da olsaymış tam olacakmış :)

    ReplyDelete
  2. oh, yeah. so cool. also cool: you are back! that makes me very happy!

    ReplyDelete