August 23, 2012

tom'un kartları

tom amca'yı bi süre önce yazmıştım, bugün baktığımda eline geçen kart sayısının 812'ye ulaştığını gördüm. SEKİZ YÜZ ON İKİ! ikişer üçer kart atıldığını bile varsaysak bu yüzlerce iyi insan manasına geliyor, bunu düşünmek de bana iyi geliyor.


bi teşekkür notu yazmış tom, haberi şurdan okuyabilirsiniz, ben de türkçe'sini yazayım buraya. aşağı yukarı şunları demiş:

"itiraf etmeliyim ki kart isteme sebebim ilk başta bencilce bir sebepti. şimdiyse bencillik dışında her şey olabilir. bunu, insanların birbirlerini başka bir ışığın altında görmesinin, bir kere daha sevgiyi paylaşmaya başlamalarının, birbirlerine saygı duymalarının ve anlamalarının, bir aile olarak, tek bir insan ailesi olarak biraraya gelmelerinin başlangıcı olarak görüyorum. umarım benim dileğim,  başkalarına da diğer insanlara yardım etmeleri konusunda ilham verir.

kız kardeşim bana elime en fazla bir düzine kart geçeceğini, belki haftada bir kart anca geleceğini söylemişti. üzerime yağan sevgi ve açıkkalplilik altında ezildim, ama son derece pozitif bi şekilde. herkese nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. sevgi ve şükran en kuvvetli iki kelimedir.

herkese ama herkese, bütün samimiyetimle ve sevgimle, bütün kalbimle teşekkür ederim.

sevgiler,
tom."

gelen her kartı okuyup etrafındakilere gösteriyormuş. dileği gerçekleşmiş bence tom'un. organize edenlerin bu teşekkür notunu yayınlamaları da harika bi şey, işe yaramışız, kartlarımızı uzay boşluğuna yollamamışız demek ki.

bugün bi kart daha atayım.

4 comments:

  1. Çok çok sevindim, duygulandım. İyi ki yazmışsın ve iyi ki göndermişiz. :)

    ReplyDelete
  2. Ben de çok duygulandım ve sevindim. Senin sayende bende haberdar oldum. Ben de senin ikinci kartın ile birlikte Tom'a da bir kart yollayacağım:)Bu arada şimdi kartın elime ulaştı şimdi sana mail yazacağım:) çok sevgiler

    ReplyDelete