January 9, 2018

Müslüm / Geçen Sene 4

Ay geçen gün televizyonda gördüm, Müslüm Gürses filmi geliyormuş, niye bilmiyorum heyecanlandım. Yani müziğinden ziyade kendisine aşinayım Müslüm Gürses'in, bütün her şeye biraz yabancıyım ama film ilgimi çekti. Umarım iyidir. Fragmanını koyayım:Belki insan sıfatından çok gidip gelen herkes için bir şeyler vardır filmde.

Altın Küre Ödülleri'nin verileceğinin farkında değilmişim, dün baktım kim ne almış diye, filmleri merak ettim. Başka Sinema'da da görmek istediğim birkaç film var, umarım 2018 daha çok sinemaya gittiğim bir sene olur.

Geçen sene mart ayında bir de kar yağmış, Kudi sevinçten şekilsiz bir lekeye dönüşmüş:


Şekilsiz de değil aslında, bayağı keçiye benziyor hödük evladım. Saksıdaki garibanın haline de üzülmeyin, baharda coştu, biz de şaşırdık.

Dün spor salonunda bir sonraki programa geçtim, yeni aletler, yeni hareketler. Sabah yataktan ağlayarak çıktım, gene et kesilmesi her yerlerim. Şu anda kaslarımın sızlamadığı tek pozisyonda oturuyorum sandalyede, hiç bozmadan çalışmaya başlayayım bari.

Naapıyosunuz, iyi misiniz?

6 comments:

 1. Müslüm'üm senaryosunu yazanlardan biri Hakan Günday olduğu için film ayrıca ilgimi çekti. Müslüm Gürses'i anlatması ayrıca bir olay. Çok tanınanları hariç şarkılarını bilmem aslında ama hayatı, duruşu, ölümü herkes gibi beni de çok etkiliyor. Filmi ben de merakla bekliyorum yani.
  Bizden iyilik sağlık:) Güya ben de spor salonuna gidiyorum ama haftada ya bir kez ya iki kez. O kadarı bile fayda etmişken arttırsam nlere olur ama işte, tembellik. Program değişti deyince aklıma geldi, neredeyse bir yıl olacak hâlâ aynı hareketleri yapıyorum:) Hızlansam, boş boş dolanan hocaları da biraz dürtsem iyi olacak sanırım.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ya evet Hakan Günday'mış. Fragmanı umut vaadediyor, gençliğini oynayan oğlan pek tatlı. Bakalım :)
   Ay dürt lütfen o hocaları, ben de dün kimseyi dürtmeden geçtim yeni aletlere ama dev şüpheler içindeyim, doğru yapıyor muyum, kendimi sakatlıyor muyum diye.
   Dün şunu yaptım, dambılsız, bugün o yüzden yürüyemiyorum. Bütün popo ve bacak kaslarım sızlıyor.
   https://youtu.be/sOXyTMxTvIo

   Delete
  2. Bu hareketin içine tüküreyim ben.
   En son 24 kilo ile yaptırdı benim hocam. Onun üstüne de elime bir bar verdi 35 kilo sabit olanını yaptırdı. ellerim nasır oldu. en en en nefret ettiğim hareket yerine 80 çeşit squat yaparım , bunu yapmamak için. maalesef bunun çalıştırdığı kas grubunu çalıştıran alternatif hareket yok .ya da bizim hoca beni kandırıyor. evet hareketle de kavga ettik çok şükür.

   filmi ben de heyecanla bekliyorum , geçenlerde bir albümünü buldum spotify'da aralıksız dinliyorum.güzel adammış , geç anlamışım.

   Delete
  3. Ahhahhahha dev isyanla gelmiş :D Ben ağırlıkla yaptığımı henüz hayal bile edemiyorum, yarın sabah nasıl yapıcam, onu da bilmiyorum. Bildiğin oturup kalkamıyorum şu anda. Bir yandan da çok etkilendim gerçekten çalıştırdığı kas grubunun çeşitliliğinden oha o.O
   Bana da yollasana o spotify listesini, biraz kendimi eğiteyim.

   Delete
 2. Kendi kafama göre hareket yaparsam bazen geliyorlar ama yanlış yapıyorsun diye:)
  O kadar ağrıttı mı o hareket? Ağrıyorsa iyidir derler ya, alışmak lazım sanırım.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay keşke bana da gelseler düzeltmeye. Birkaç kere salon üyesi kaslı abiler dayanamayıp uyardı, yanlış yapıyorum diye.
   Ya valla ağrıttı, bugün de yaptım, çok acı vericiydi. 15 adım, 2 set yapıyorum. Herhalde bacaklarımı pek çalıştırmamışım ben bunca haftadır.

   Delete