April 12, 2018

Korsan Baba, Teleferik, Güzel Dizi, Çok Güzel Blog

Annemi düzenli olarak videolu arıyorum, babam sağdan ve soldan dahil olmaya çalışıyor her seferinde. Pek olamıyor, annem öldür allah o ekranı babamın da kafasının sığacağı şekilde çevirmiyor.

Dün annem bir şeye bakmak için kalkınca babam belirdi ekranda:


Sinirlerim bozuldu, gülmekten patatese döndüm. Hiçbir şey söylemeden çaldı da çaldı tepsiyi. Sonra bakla ayıklayacağını beyan edip tepsisiyle uzaklaştı. Performans sanatı dedikleri bu değilse ne bilmiyorum gerçekten.

Sarajevo'da olan biteni internetlerden ve gugıl tıransleyt yoluyla takip ediyorum. Olimpiyatlardan kalma meşhur teleferik yeniden kullanıma açıldı, savaştan sonra ilk seferini yaptı geçen hafta. Gidiş-dönüş bilet fiyatı 20 KM olarak açıklanınca kıyamet koptu, anket filan yaptılar:

"20 KM vermeye gücünüz yeter mi?" diye soruyor, valla hemen "Ne"ye bastım. 20 KM dediğin 52 lira yapıyor, oha. Yalnız değilmişim, %90 çoğunluk isyan ettik. Sonra okudum, sanırım Bosnalılara 6 KM, turistlere 20 olarak yeniden düzenlenmiş fiyatlar. Buna da ayrıca bozuldum. O paraya iki kişi cevapçiçi yeriz.

The Terror dizisini seyrediyoruz, çok beğeniyorum. 1845'te İngiliz Kraliyet Donanması'ndan iki gemi kutup keşfi yapmak üzere yola çıkıyor, başlarına gelmeyen kalmıyor. Kutup keşfi de değil aslında, idealist bilimsel nedenlerle gitmiyorlar, ticaret yolu açma peşindeler. Bir hayli gerilimli, nefis bir hikaye. Kısmen gerçek hadiselerden esinlenmiş bir romanın uyarlamasıymış. AMC parayı basmış sanırım, prodüksiyon pek havalı. Fragmanını koyayım:Son olarak bir de güzel blog önereceğim, sahibesi hiç karşılaşmadığım ama buralar sayesinde tanıdığım bir kız kardeşim. Hayatından işlenmiş şekeri çıkardı, bu macerasını anlatmak üzere yazmaya başladı ama hayatla derdi ve edecek lafı olan herkes gibi sadece şeker meselesiyle kalmıyor yazdıkları, "Ay ben de, ben de!" diye diye okuyorum. Zaten musallat oldum, okurken fark edersiniz büyük ihtimalle. Buraya yazdıklarım yetmezmiş gibi bir de oraya hayatımı anlatmaya başladım. Şuradan üstüne tıklayarak gidebilirsiniz bendahaşekerim bloguna. Ben de internetlerde paten satılıyor mu diye bakmaya gidiyorum. Paten kaymışlığı olan komşulardan tavsiye bekliyorum. Ama eski usül, 4 tekerli paten, ayakkabılı olsa daha bile iyi olur.

12 comments:

 1. neşeli aile sizi ♥

  Sayende yeni bir blog daha keşfettim misss misss...

  Dört tekerleklilerden kaldı mı hala patenlerde, ben de merak ettim hatta bir bakınıyım google amcaya...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bana biraz tuhaf aile gibi geliyor ama çok içindeyim tabii, emin olamıyorum :D
   Ay varmış 4 tekerli ama hep çocuklar için. Decathlon'da bir tane 40 numara buldum, o da 250 lira. Kocaayak olmak gerçekten hiç ekonomik bir şey değil.

   Delete
  2. Tüh, yeni attım inan, Funda'dan kalma 4 tekerli, üstten kayışlı bir modeldi. İnsan daha önce merak sarar :)
   Babana ne diyeyim, Allah uzun ömürler versin :)

   Delete
  3. Ya keşke daha önce ağlaşsaydım ama olsun, hallettik paten işini, zihinzehirlenmesi komşumun kızlardan bana geçiyor paten :D
   Babam keşke düzenli doktora gitse de beni delirtmese ama gitmiyor.

   Delete
 2. bence yurt dışında kesin vardır. alamancı filan yakalasak isteyelim miğğğğ :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ay dur ben sorayım bi, kardeşim alamancı ayol. Of ne biçim dalga geçecekler şimdi benle ama olsun, göze aldım her şeyi ahahhhahha :D

   Delete
 3. Merhaba,
  Bizim evde var, ama sana foto atamıyorum, akşam gidince mail adresine atarım. Mail adresini gönderir misin? Para istemez, kargo senden olur :) sevgiler

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ver olaylar gittikçe heyecanlı bir hale geliyordu :D

   Delete
  2. :) var deyince, ay gerçekleşiyor galiba deyip vaz mı geçiyorsun:)) bana öyle olur da... sevgiler

   Delete
  3. Ay ben de, ben de! Tam tarif ettiğin şey oluyor çoğu zaman, gaz verip verip sonra kaçacak delik arıyorum ahhahha :D
   Ama bu sefer valla heyecan içindeyim, bekliyorum kargoyu :)

   Delete
 4. Baba çok şeker, neşesi bol olsun:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :D Gıyabında teşekkür ederim. Bakla ve enginara seviniyor bu aralar, bir süre böyle gider diye tahmin ediyorum.

   Delete